Formát, náklad a odpovědný redaktor a šéfredaktor u Práva lidu, Rudého práva a Českého slova v roce 1920

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych prosím zjistit formát, náklad a odpovědného redaktora a
šéfredaktora u Práva lidu, Rudého práva a Českého slova, to vše platné k
roku 1920. Potřebné info jsem nenašla v dějinách českých médií 20. století ani v Českých zemích v éře první republiky od Kárníka.

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu dotazu se nám podařilo zjistit následující informace :

1)České slovo.
Ústřední orgán československé strany sociálnědemokratické.
1920, r. XII, Redaktor Jiří Pichl, Vydavatel : Melantrich Praha, 2x denně, kromě pondělí, rozměry : 39x27'7 cm

2)Právo lidu.
Ústřední orgán Československé sociálně demokratické strany dělnické.
1920, r. XXIX., zodpovědný redaktor : Josef Stivín, vydavatel : Antonín Němec, Praha vycházelo 2x denně, rozměry : 39'5x28 cm.
Od 18.9. do 18.12. tiskem Eduard Beaufort 37'7x27 cm.

3)Rudé právo.
Orgán Československé sociálně demokratické strany dělnické.
Ročník I. = 21.9.1920, redaktor Bohuslav Novotný, vydavatel František Toužil, Praha.
Od 4. 70 vydávala tiskárna "Grafie", rozměr 39x28 cm, 2x denně mimo pondělí.

Údaje o nákladech se nám nepodařilo nalézt v našich zdrojích, ani v tiráži jednotlivých periodik.

zdroj : Bibliografický soupis časopisectva za rok 1920,Praha : Čs. ústav
bibliograficky 1921