Ekonomický rozvoj Jižní Ameriky se zaměřením na MERCOSUR

Text dotazu

Píšu bakalářskou práci a chtěl bych Vás požádat, jestli byste mi mohli poslat nějaký seznam knih na téma ekonomický rozvoj Jižní Ameriky se zaměřením na MERCOSUR - ať již v češtině, nebo v angličtině. Hledal jsem ve Vaší databázi, ale nemohu to najít.

Odpověď

Níže naleznete pár tipů na vhodné dokumenty k Vašemu tématu. Velká část z nich má volně přístupné plné texty. Doporučuji Vám také prohlédnutí seznamů použité literatury u jednotlivých vysokoškolských kvalifikačních prací jako inspiraci pro případné další relevantní materiály k Vašemu tématu.

Při hledání Vašeho tématu, jak na volném webu, tak např. i v rámci Souborného katalogu VŠE (http://library.vse.cz) doporučuji použít termíny:

Latinská Amerika, Jižní Amerika / Latin America, South America

ekonomika / economy

obchod / trade, business

Společný trh Jihu / Common Market of the South

MERCOSUR

Příklady volně dostupných online zdrojů

Does Mercosur Need a Single Currency

http://www.nber.org/papers/w6821

Mercosur – (Common Market of the South)

http://eeas.europa.eu/mercosur/index_en.htm

MERCOSUR: Objectives and Achievements

http://kk.q88.cc/english/res_e/reser_e/ptpr9702.pdf

Mercosur: South America's Fractious Trade Bloc

http://www.cfr.org/trade/mercosur-south-americas-fractious-trade-bloc/p12762

MERCOSUR: vliv integračního uskupení na rozvoj latinskoamerického regionu

http://is.muni.cz/th/181959/fss_b/MERCOSUR-bakalarka.pdf

Příklady tištěných publikací ve fondu CIKS VŠE

Cardoso, Eliana a Helwege, Ann. Latin America's economy: diversity, trends, and conflicts. Cambridge [etc.]: MIT Press, 1992. xxiii, 326 s. ISBN 0-262-03186-8.

David Rockefeller Center for Latin American Studies, Coatsworth, John H., ed. a Taylor, Alan M., ed. Latin America and the world economy since 1800. Cambridge: Harvard University, 1998. xiv, 484 s. David Rockefeller Center series on Latin American Studies. ISBN 0-674-51280-4.

Economic survey of Latin America and the Caribbean, 2004-2005. Santiago, Chile: United Nations, 2005. 358 s. ISBN 92-1-121557-9.

Finger, J. M., ed. a Nogués, Julio J., ed. Safeguards and antidumping in Latin American trade liberalization: fighting fire with fire. Washington: Palgrave Macmillan, ©2006. xxi, 285 s. Trade and development series. ISBN 0-8213-6308-5.

Fischer, Ronald, ed. Latin America and the global economy: export trade and the threat of protection. Basingstoke: Palgrave, 2001. x, 277 s. ISBN 0-333-77458-2.

Lengyel, Miguel F., ed. a Ventura-Dias, Vivianne, ed. Trade policy reforms in Latin America: multilateral rules and domestic institutions. Houndmills: Palgrave Macmillan, 2004. xvi, 239 s. ISBN 0-333-98724-1.

Organisation for Economic Co-operation and Development. Centre for Co-operation with Non-Members. Privatisation, competition and regulation. Paris: Organisation for Economic Co-operation and Development, 2000. 213 s. OECD proceedings. ISBN 92-64-17115-0. Dostupné také z: http://dx.doi.org/10.1787/9789264180581-en.

Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj. Regulatory reform in the global economy: Asian and Latin American perspectives. Paris: Organisation for Economic Co-operation and Development, 1998. 141 s. OECD proceedings. ISBN 92-64-16103-1. Dostupné také z: http://dx.doi.org/10.1787/9789264163157-en.

Rich, Patricia Gray, ed. Latin America: its future in the global economy. Houndmills: Palgrave, 2002. xvii, 282 s. ISBN 0-333-92901-2.

Tussie, Diana, ed. Trade negotiations in Latin America: problems and prospects. Basingstoke: Palgrave, 2003. xiv, 221 s. ISBN 0-333-98723-3.

Santiso, Javier. Latin America's political economy of the possible: beyond good revolutionaries and free-marketeers. Cambridge: MIT Press, 2007. xix, 250 s. ISBN 978-0-262-69359-2.

Warner, Malcolm, ed. Regional encyclopedia of business and management. [Vol. 1], Management in the Americas. London: Thomson Learning, 2000. ix, 389 s. International encyclopedia of business and management series. ISBN 1-86152-405-6.

Příklady vysokoškolských kvalifikačních prací VŠE (plné texty jsou dostupné v rámci Souborného katalogu VŠE - http://library.vse.cz)

Braverman, Tomáš. Pozice Latinské Ameriky ve světové ekonomice v kontextu nového regionalismu. Praha, 2007. Vedoucí práce Dana Steinmetzová.

Boňko, Matúš. MERCOSUR vs. ASEAN - analýza, komparácia, perspektívy. Praha, 2012. Vedoucí práce Iveta Černá.

Hálková, Gabriela. MERCOSUR- vývoj, perspektívy a vzťahy s EU. Praha, 2008. Vedoucí práce Pavel Hnát.

Hlavičková, Petra. Zapojení Latinské Ameriky do světové ekonomiky v závislosti na politickém systému. Praha, 2011. Vedoucí práce Pavel Hnát.

Charopkin, Aliaksandr. Perspektivy celokontinentální integrace v Americe (FTAA). Praha, 2008. Vedoucí práce Pavel Hnát.

Jeníčková, Martina. Integrační procesy v Latinské Americe: (politické a kulturní předpoklady a důsledky). Praha, 2007. Vedoucí práce Zuzana Lehmannová.

Krupka, Lukáš. Komparace integračních uskupení MERCOSUR a NAFTA. Praha, 2011. Vedoucí práce Zuzana Stuchlíková.

Lakosilová, Denisa. Jak dalece je Mercosur nástrojem spolupráce-soupeření Brazílie a Argentíny?. Praha, 2008. Vedoucí práce Vladimíra Dvořáková.

Mynářová, Barbora. Postavení Latinské Ameriky ve světové ekonomice. Praha, 2010. Vedoucí práce Martina Jiránková.

Netuka, Petr. Chile a jeho místo v integračních procesech Latinské Ameriky. Praha, 2009. Vedoucí práce Otakar Volenec.

Pivarči, Michal. Latinská Amerika a její budoucnost ve světové ekonomice. Praha, 2007. Vedoucí práce Eva Cihelková.

Raková, Barbora. EU-MERCOSUR: specifická pozice Argentiny?. Praha, 2009. Vedoucí práce Eva Cihelková.

Rečka, Jakub. NAFTA a MERCOSUR: komparace regionálních integrací v Americe. Praha, 2009. Vedoucí práce Pavel Hnát.

Řiháková, Veronika. MERCOSUR a CAN: pozice vůči celoamerické integraci. Praha, 2008. Vedoucí práce Pavel Hnát.

Štesková, Beáta. Mercosur ako faktor stabilizácie a rozvoja. Praha, 2012. Vedoucí práce Ingeborg Němcová.

Švecová, Petra. Role MERCOSUR v ekonomické integraci Latinské Ameriky. Praha, 2009. Vedoucí práce Pavel Hnát.

Zaujecová, Ľubomíra. Postavenie MERCOSUR v medzinárodnom obchode. Praha, 2009. Vedoucí práce Iveta Černá.