Eduard Štorch - překlady

Text dotazu

Byli Lovci mamutů nebo některé jiné Štorchovo dílo přeloženo a publikováno v zahraničí? (Podle dostupných informací nikoliv - ale mohu se mýlit). Předem děkuji!

Omlouvám se, upřesňuji předchozí dotaz. Štorchovo dílo bylo v překladech vydáno v Německu, Rakousku, Polsku a na Slovensku. Nenašla jsem zmínky o vydáních anglických nebo francouzských (případně jiných).
Děkuji!

Odpověď

Dobrý den,
v Online katalogu Národní knihovny a Naskenovaných katalozích jsme dohledali dva záznamy o francouzském překladu:
 Štorch, Eduard. Les chasseurs de mammouths / [Autor:] Edouard Štorch ; Traduit du tchèque Lovci mamutů [do franc.] par Jeanne Reverseau ; Illustrations de Zdenek Burian [a] Josef Augusta. Paris : Farandole, 1961

Štorch, Eduard. Les chasseurs de mammouths / [Autor:] Edouard Storch ; Traduit du tchèque Lovci mamutů [do franc.] Jeanne Reverseau ; Illustrations d’après des documents du Musée de l’homme. Paris : Farandole, 1957

(Francouzská národní knihovna je ovšem bohužel neuvádí.)

Anglický překlad, jak se zdá, opravdu nevyšel. Záznam o anglickém překladu neuvádí ani katalog NKC ani katalog British Library.

Dále z katalogu NKC a Neskenovaných katalogů vyplývá, že byly pořízeny překlady do těchto jazyků:
portugalsky:
 Štorch, Eduard. Aventuras no Grande rio / [Autor:] Eduardo Storch ; Tradução [do portug.] de Huberto Schoenfeldt ; Ilustrações de Zdenék Burian. São Paulo : Editôra Braisliense, 1960

 Štorch, Eduard. Os caçadores de mamutes : Romance / [Autor:] Eduard Storch ; Tradizido da edição francesa [do portug.] por Maria Helena Da Costa Dias. Lisboa : Portugália editora, 1963

slovanské jazyky:
 Štorch, Eduard. Holos rodu = [Volání rodu] : Prihoda z bronzovoe doby. V Praze : Deržavne vydavnicitvo, 1936

srbochorvatsky:
 Štorch, Eduard. Lovci mamuta. (2. knjiga) / [Autor:] Eduard Štorh ; Prevela sa češkog Lovci mamutů [do srbochorv.] Smiljana Kršić ; Ilustracije: Marjanović Željko. Sarajevo : Narodna prosvjeta, 1958

 Štorch, Eduard. Lovci mamuta. (1. knjiga) / [Autor:] Eduard Štorh ; Prevela sa češkog Lovci mamutů [do srbochorv.] Smiljana Kršić ; Ilustracije: Marjanović Željko. Sarajevo : Narodna prosvjeta, 1958

 Štorch, Eduard. Naselje Gavranova : Događaj iz mlađeg kamenog doba / [Autor:] Eduard Štorh ; S češkog prevela [do srbocharv.] Smiljana Kršić ; Ilustracije: Adi Mulabegović. Sarajevo : Izdavačko preduzeće Veselin Masleša, 1967

 Štorch, Eduard. Naselje Gavranova : Dogataj iz mlateg kamenog doba / [Autor:] Eduard Štorch ; S češkog [Osada Havranů] prevela [do srbocharvatštiny] Smiljana Kršić ; Ilustracije: Adi Mulabegović. Sarajevo : Veselin, Masleša , 1964

 Štorch, Eduard. Naselje gavranova : (Dogadaj iz mladeg kamenog doba). Sarajevo : Narodna prosvjeta, 1957

ukrajinsky:

 Štorch, Eduard. Selišče Hajvoronôv = [Osada Havranů] : Opovedannja z žittja našich pradavnych predkôv / Eduard Štorch ; Pereklav [z čes’koe movy] Boris Martinovič. V Praze : Deržavne vydavnictvo, 1938

Štorch, Eduard. Lovtsi mamutiv. Roman z pradavnyny. Kyiv:Derzh.vyd.dytiach.lit.URSR, 1964.

rusky:

Štorch, Eduard. Ochotniki na mamontov. Istoričeskaja povesť. Moskva, Detskaja lit. 1968

bulharsky:
 Štorch, Eduard. Lovci na mamuti : Roman iz života na părvobitnite chora / [Autor:] Eduard Štorch ; Prevel ot češki ezik Lovci mamutů [do bulh.] Svetlomir Ivančev ; [Barev.] iljustraciite: Zdenek Burian ; [Barev.] forzaca i titulkata: Boris Angelušev/. Sofija : Izdatelstvo na CK na DSNM Narodna mladež, 1958

maďarsky:
 Štorch, Eduard. Mammutvadászok / Eduard Štorch ; [Z češ.] Ford. Tarjáni Andor ; Ilustr. Zdeněk Burian/.Bratislava : Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó, 1955

 Štorch, Eduard. Vratislav vitéz : Hősi történetek a régi időkből / Eduard Štorch ; Fordította [csehből]: Szántó Aurél/. Prágában : Állami kiadóhivatal, 1938

 Štorch, Eduard. Hollótanya = [Volání rodu] : Mese az ősrégi időkből / Eduard Štorch ; Fordította: Mendeszóra Miklós ; A képeket rajzolta: Cihelka J./ Praha : Állami könyvkiadóvállalat, 1937

Štorch, Eduard. Kincs az öserdöben / Eduard Štorch ; Ford. Tarjáni Andor ; Illusztr. Zdeněk Burian/ Bratislava : SVKL, 1957

Štorch, Eduard. Libuša és Přemysl, vagyis hogyan lett az egyszerű földművesbő Csehország fejedelme / Štorch Ede ; Fordította Orbán Gábor ; A képeket rajzolta Jánoskal Tivadar/ Praha : Állami könyvkiadóvállalat, 1936

litevsky:
 Štorch, Eduard. Mamutų medžiotojai. Vilnius : Alma littera, 2007

japonsky:
 Štorch, Eduard. Manmosu no karjüdo / [Autor:] Šutoruchi ; [Z češ.] Lovci mamutů [do jap. přel., předml. a vysvětl. naps.] Hitaka Tošitaka, Šimazaki Saburo/. 1. [vyd.].Tokio : Rironša, 1959

Pokud byste potřebovala prověřit opravdu všechna cizojazyčná vydání, existuje INDEX TRANSLATIONUM. Od roku 1932 do roku 1969 jej naleznete v tištěné podobě v příruční knihovně Referenčního centra NK ČR a od roku 1970 jsou záznamy dostupné v elektronické podobě, ke které se dostanete přes Licencované zdroje na CD-ROM: http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Licencovane_baze_na_CD-ROM&submenu3=105#ost .