doporučená literatura na téma "sociální problém nezaměstnanost"

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o doporučení vhodné literatury, ze které bych mohla čerpat při zpracování bakalářské práce na téma Nezaměstnanost jako sociální problém a jak úřad práce podporuje začínající podnikatele. Mám již k dispozici literaturu: Kuchař: Trh práce, Praha,2007; Kotýnková: Trh práce na přelomu tisíciletí, Praha,2006; Buchtová: Nezaměstnanost - psychlogický, ekonomický a sociální problém, Praha, 2002; Mareš: Nezaměstnanost jako sociální problém, Praha, 1998. Potřebovala bych literaturu zaměřenou přímo na nezaměstnané začínající podnikatele a nezaměstnané v Jihočeském kraji (klidně i obecně). Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

problematice nezaměstnanosti se věnuje řada publikací a studií. Vyhledali jsme pro Vás v online katalogu NK ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc) zdroje dostupné pro uživatele Národní knihovny. Jedná se o publikace vypůjčitelné prezenčně do našich studoven.

Publikace tematicky zaměřené na Jihočeský kraj:

  •  Český venkov 2007 : studie Jihočeského a Ústeckého kraje / řešitelka Věra Majerová ; autorský kolektiv Irena Herová ... [et al.]. -- Vyd. 1.. -- V Praze : Česká zemědělská univerzita, Provozně ekonomická fakulta, c2008. -- 246 s
  •  Trh práce ... v Jihočeském kraji / [zpracovatel odbor statistiky trhu práce a rovných příležitostí]. -- Praha : Český statistický úřad, [2011]
  •  Regionální rozdíly v demografickém, sociálním a ekonomickém vývoji Jihočeského kraje v letech 2000 až 2005 / zpracoval ČSÚ, Krajská správa České Budějovice. -- České Budějovice : Český statistický úřad, Krajská správa České Budějovice, 2006. -- 173 s
  • Vývoj lidských zdrojů v Jihočeském kraji v letech 2000 až 2009 : (vybrané kapitoly) / zpracoval ČSÚ, oddělení regionálních analýz a informačních služeb České Budějovice. -- České Budějovice : Český statistický úřad, 2010. -- 95 s
  • Vybrané oblasti udržitelného rozvoje v Jihočeském kraji / zpracoval ČSÚ, oddělení regionálních analýz a informačních služeb České Budějovice. -- České Budějovice : Český statistický úřad, 2007. -- 106 s
  •  Jihočeský kraj v globální ekonomice / Jan Váchal et al.. -- 1. vydání. -- Praha : Setoutbooks.cz, 2016. -- 291 stran
  •  Zpravodaj Jihočeské hospodářské komory. -- České Budějovice : Jihočeská hospodářská komora, [2001]
  •  Jsem žena a podnikám, aneb, Jak se vede jihočeským podnikatelkám / Stanislava Neradová. -- České Budějovice : Jihočeská asociace podnikatelek a manažerek, c2005. -- 62 s.
  •  Inovační potenciál Jihočeského kraje / Ludmila [sic] Nagyová ... [et al.]. -- České Budějovice : Jih, 2013.

Publikace pojednávající obecně o problematice zaměstnanosti v regionech:

  • Trhy práce v České republice po roce 1989 : regionální komparace politik zaměstnanosti / Václav Novák, Marek Vokoun, František Stellner, Marek Vochozka, Robert Zeman. -- 1. vydání. -- Praha : Setoutbooks.cz, s.r.o., 2016. -- 287 stran
  • Metody hodnocení potenciálu regionů se zaměřením na trh práce : vědecká monografie / Petr Řehoř. -- Brno : Akademické nakladatelství CERM, 2010. -- 110 s
  •  Český venkov 2002 - podniky a podnikání / řešitelka Věra Majerová ; řešitelský kolektiv Jaroslav Čmejrek ... [et al.]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Česká zemědělská univerzita v Praze, Provozně ekonomická fakulta, ve vydavatelství Credit, [2003]. -- 201 s

 Publikace pojednávající obecně o trhu práce a nezaměstnanosti:

  •  Dlouhodobý aktivizační program pro nezaměstnané / Vladimír Plesník. -- Krnov : Reintegra, 2007. -- 51 s.
  •  Dotazníková šetření na úřadech práce : příloha II. ke grantovým úlohám: 1. Úloha politiky zaměstnanosti a služeb zaměstnanosti ve státní vzdělávací politice 2. Úloha politiky zaměstnanosti při motivaci zaměstnavatelů zaměstnávat uchazeče obtížně umístitelné na trhupráce. -- Praha : Výzkumný ústav práce a sociálních věcí, 1999
  •  Nezaměstnanost jako ekonomický a sociální problém - edukační východiska z nezaměstnanosti / Milan Chmura. -- Vydání: první. -- Ostrava : Ostravská univerzita, 2016.
  •  Activation policies for the unemployed, the right to work and the duty to work / Elise Dermine and Daniel Dumont (eds.).. -- Bruxelles : P.I.E. Peter Lang, 2014.
  • Absolventi na trhu práce : co zaměstnavatelé očekávají? / Pavlína Šťastnová, Simona Vymětalová, Lucie Matějková. -- Vyd. 1.-. -- Praha : Ústav pro informace ve vzdělávání, 1999.

Dovolujeme si Vás také upozornit, že registrovaní uživatelé Národní knihovny mají mimo jiné přístup do databáze Ebsco a digitální knihovny ProQuest ebook central (http://eiz.nkp.cz), které umožňují přístup k zahraničním studiím a článkům.