Dějiny českého tiskařství

Text dotazu

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat v jakých knihách či článcích bych se dočehla o historii
českého tiskařství v Čr v 15.-16. stol. Potřebovala bych to ke své práci do školy.
Děkuji moc.

Odpověď

Dobrý den,

jako hlavní pramen doporučuji:

Voit, Petr : Encyklopedie knihy: starší knihtisk a příbuzné obory mezi
polovinou 15. a počátkem 19. století, Praha: Libri, 2008, 655 s.

Užitečné informace dále naleznete v:
Večeřová, Petra : Šumanská tiskárna 1585 – 1628, Praha : Archiv
státního města Prahy : Scriptorium, 2002, 370 s.

Kneidl, Pravoslav : Vimperská tiskařská tradice 1484 – 1984, Praha :
Československý spisovatel, 1984, 56 s.

Špetko, Jozef : Dějiny písma a knihy, Bratislava : Slovenské pedagogické
nakladatel'stvo, 1963, 207 s.

Mitáček, Jiří : Dílo tiskařů jednoty bratrské : katalog expozice v
Památníku Bible kralické v Kralicích nad Oslavou, Brno : Moravské zemské
muzeum, 2002, 31 s.

Šmahel, František : Knihtisk a kniha v českých zemích od husitství do Bílé
hory : sborník prací k 500. výročí českého knihtisku, Praha, 1970, 257 s.

Kubíček, Jaromír : Knihtisk v Brně a na Moravě, Brno : Muzejní a
vlastivědná společnost, 1987, 239 s.

Voit, Petr : Minulost pražského knihtisku, Praha : Státní knihovna ČSR,
1987, 157 s.

Suchá, Milada : Pět století knižní kultury v Plzni : několik pohledů do
historie knihy a tisku, Plzeň : Státní vědecká knihovna, 1968, 63 s.

Lábek, Ladislav : Počátky českého knihtisku, Plzeň : Grafika, 1948, 84 s.