Co se stalo s Vítkovskou ulicí na Žižkově

Text dotazu

Dobrý den, nemohu najít, jestli byla Vítkovská ulice na Žižkově přejmenována nebo zanikla. Nevím, kde tento údaj dohledat. Za pomoc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

Na Žižkově je současnosti ulice Pod Vítkovem, která se v minulosti jmenovala Vítkovská. Ulice vede z Husitské ulice(v minulosti Husovy) k vrchu Vítkovu.

V příloze najdete naskenovanou stránku z Kroniky královské Prahy z r. 1904, kde je více podrobností o této ulici. O přejmenování ulic jsme našli údaje v Pražském uličníku z r. 1997.

LAŠŤOVKA, M. a V. LEDVINKA. Pražský uličník: Encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství : 1. díl (A-N). Praha: Libri, 1997. ISBN 80-85983-24-9.

RUTH, František. Kronika královské Prahy a obcí sousedních: Díl III. Praha, 1904.

Použité zdroje

LAŠŤOVKA, M. a V. LEDVINKA. Pražský uličník: Encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství : 1. díl (A-N). Praha: Libri, 1997. ISBN 80-85983-24-9.

RUTH, František. Kronika královské Prahy a obcí sousedních: Díl III. Praha, 1904.

Přílohy