Chamurapiho zákoník-citace o odměně pro lékaře

Text dotazu

Prosím o zaslání přesné citace, kterou je v
Chamurap.zákoníku zajištěna spravedlivá odměna pro lékaře.

Odpověď

Dobrý den,

podle naší báze NKC samostatně vyšel Chammurapiho zákoník v roce 1951 a 1954, autor dr Josef Klíma.

Půjčili jsme si vydání z roku 1951, v knize není žádný předmětový rejstřík.

Prohlédli paragrafy 26-41, které jsou v předmluvě popsány takto: "upravují právní postavení zejména osob vojenských nebo povinných různými veřejnými službami", zde ovšem nic o lékařích není. Celý zákoník má 282 paragrafů, služba Ptejte se knihovny nepročítá díla a nehledá konkrétní větu / odstavec / paragraf.

Můžeme Vám zhotovit pro osobní potřebu kopii textu zákoníka (str. 1-29, další části jsou: Předmluva - str. 1-9, Doslov - str. 30-32, Rejstřík jmenný - str. 33-35).

Informace o reprografických službách na objednávku naleznete na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_repro_obj.htm

Pokud nedostaneme do 3 dnů objednávku na reprografické služby, titul vrátíme do skladiště.

Objednávka kromě citace musí obsahovat i souhlas s podmínkami NK ČR - viz odkaz výše, formát kopie (titul má formát A4), provedení (černobílé x barevné), způsob platby a způsob doručení, v případě zaslání poštou i poštovní adresu.

K ceně za kopie se připočítává příplatek za přípravu předlohy (čl. 22 ceníku), v případě zaslání poštou i balné a poštovné dle tarifu České pošty (čl. 19, resp. 25 ceníku NK ČR http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm)