Český název města

Text dotazu

Prajem dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o
pomoc. Pri pátraní po predkoch som zistila, že jedna osoba sa narodila
pravdepodobne v českom meste, ktorému mám len nemecký názov. Mohli by ste mi
poradiť český názov mestá "Frendenthal"?

Odpověď

Dobrý den,

patrně se jedná o město Bruntál, německy Freudenthal, pojmenování Frendenthal jsme v dostupných zdrojích nenalezli.

zdroj :
K.Kuča : Města a městečka, Praha : Librí 1996 http://de.wikipedia.org/wiki/Freudenthal.