Česko-německý slovník pojišťovnictví

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych vědět, zda existuje česko - německý slovník pojišťovnictví a kde je možné ho koupit

Odpověď

Vámi poptávaná publikace existuje s tímto názvem: Pojišťovací česko-německý slovník odborných výrazů z oblasti pojištění, zajištění, teorie rizik, zábrany škod a navazujících disciplin / Leoš Houska, Dagmar Housková, Vojtěch Bočinský, 1. vyd.
Nakl. údaje   Praha : Česká pojišťovna, [1992] , 125 s.

Tento slovník jsme nalezli přes souborný katalog www.caslin.cz a níže si můžete prohlédnout jeho dostupnost, pokud je uvedeno "prezenčně" je možno používat slovník pouze ve studovně dané knihovny jinak jsou tituly k vypůjčení. Pokud pro Vás není ani jedna z níže uvedených knihoven dostupná, obraťte se na svou nejbližší knihovnu, která Vám zprostředkuje zapůjčení titulu přes meziknihovní výpůjční službu.

Národní knihovna Praha
Státní technická knihovna Praha - prezenčně
Moravská zemská knihovna Brno
Vědecká knihovna v Olomouci
Moravskoslezská knihovna v Ostravě
Vysoká škola Báňská -  statut nezjištěn

Dále je možno zakoupit Odborný slovník česko-německý z oblasti ekonomické, finanční a právní - 5. vydání, Datum vydání: 2004, nakladatelství Linde Praha.
Anotace
Slovník obsahuje zhruba 40 000 hesel. Je podstatně obohacen o ryze právní terminologii. Zvýšená pozornost je věnována zejména oblastem, jako je pojišťovnictví, cla, bezpečnost, policie, kriminalita aj. Některé základní pojmy s jejich odvozeninami jsou zastoupeny velice početně mnoha desítkami hesel. Praktická pomůcka je určena pro nejširší okruh uživatelů od laické veřejnosti přes studenty, ekonomy, překladatele a pracovníky správy, justice, advokáty a odborníky činné na akademické půdě.

Bližší informace o nákupu této publikace získáte na: http://www.linde.cz/scripts/detail.asp?id=1122