Ceník stavebních a instalatérských prací

Text dotazu

Prosím o zaslání nabídky ceníků stavebních a instalaterských prací.

Odpověď

Dobrý den, Národní knihovna ČR neposkytuje stavební ani instalaterské práce, z tohoto důvodu Vám nemůžeme zaslat ceníky těchto prací.  Podkud jste Váš dotaz směřoval na způsob tvorby cen v oblasti stavebnictví, doporučili bychom Vám prostudovat některé z níže uvedených publikací, další můžete nalézt v Elektronickém katalogu NK ČR - bázi NKC (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc):

* HERALOVÁ, Renáta ; KREMLOVÁ, Lucie ; STŘELCOVÁ, Iveta. Kalkulace a nabídky 2. V Praze : České vysoké učení technické, 2008. 213 s. ISBN 978-80-01-04091-1.
* HERALOVÁ, Renáta ; KADLČÁKOVÁ, Anna ; KREMLOVÁ, Lucie. Kalkulace a nabídky 1. Praha : Nakladatelství ČVUT, 2006. 243 s. ISBN 80-01-03532-8.
* Ceny stavebních úprav v bytech : publikace pro širokou veřejnost poskytující přehled orientačních nákladů na stavební práce, materiály a výrobky používané při úpravách bytů a rekonstrukcích v bytových domech. Praha : ÚRS, 2007. 30 s. ISBN 978-80-7369-129-5.
* Ceny výstavby rodinného domu : publikace pro širokou veřejnost poskytující přehled orientačních nákladů na stavební práce, materiály a výrobky používané při stavbě rodinného domu. Praha : ÚRS, 2007. 38 s.  ISBN 978-80-7369-130-1.
* HANÁK,Michal. Oceňování stavebních prací v kostce, aneb, Začínáme s rozpočty. Praha : ÚRS Praha, 2005. 191 s. ISBN 80-7369-005-5 ; ISBN 80-7359-005-5.
* KADLČÁKOVÁ, Anna. Ekonomika ve stavebnictví 20. Ceny, náklady, kalkulace. Praha : Vydavatelství ČVUT, 2002. 206 s. ISBN 80-01-02436-9.

V případě, že jste chtěl zjistit reálné ceny stavebních a instalaterskych prací na trhu a následně si tyto služby objednat, doporučili bychom Vám kontaktovat firmy zabývající se touto činností. Ceny těchto služeb se zajisté odvíjejí od velikosti firmy i Vaší zakázky, množství zakázek u vybrané firmy, aktuální situace na trhu atd.