Božena Němcová, povídky

Text dotazu

Dobrý den, prosím o informaci, kde bych mohla nalézt recenze na povídky Boženy Němcové Karla a Dobrý člověk. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, podrobný soupis literatury o díle Boženy Němcové najdete v následujících
publikacích:

Bibliografie Boženy Němcové : Soupis jejího díla a lit. o něm / Miroslav Laiske. -- 1. vyd.. -- Praha : SPN, 1962. -- 484, [2] s. : [17] s. fot. a obr. příl. ; 8°

Lexikon české literatury : osobnosti, díla, instituce  -- díl 3. M-Ř, sv. I. M-O / zpracoval autorský a redakční kolektiv, vedoucí redaktor Jiří Opelík. -- Praha : Academia, 2000. 728 s.

V bibliografické bázi Ústavu pro českou literaturu se nám podařilo zjistit dvě studie těchto povídkách B. Němcové:

Koblížek Vladimír, K jazykové stránce dvou povídek Boženy Němcové (Karla, Dobrý člověk), s.185-190 in:
Prameny díla, dílo pramenem. : Sborník příspěvků z konference o životě a díle Boženy Němcové, konané 15.-16.září 1992 v Hradci Králové. / Usp. a edičně připravili Jana Bartůňková Jan Dvořák. Hradec Králové, Gaudeamus 1995. - 224 s. V tiráži vročení 1994. - K 130.výročí úmrtí Boženy Němcové.

"Chlap s chlapek tancovat, totě tak, jak by jedl chléb s chlebem" - setkání s druhým pohledem queer teorie : [mj. o queer teorii, J. Karáskovi a povídce B. Němcové Karla] /Roar Lishaugen, s. 241-247 in: Setkání s druhým : Sborník příspěvků z VI. literární laboratoře konané v Hradci Králové 25.-26. ledna 2006 / Slovo Úvodem (s. 7) napsali editoři sborníku Alena Zachová, Petr Poslední, Václav Víška, 1. vyd. - Hradec Králové : Gaudeamus, nakladatelství při Univerzitě Hradec Králové, 2006. - 285 s.