Bloman Antonín, Sdružení výtvarných umělců Prager Secession

Život a dílo malíře Antonína Blomana

Malíře Antonína Blomana jsme našli pouze v Novém slovníku československých výtvarných umělců od Prokopa Tomana (Praha : Rudolf Ryšavý, 1947. D. I : A-K, s.71) : "Bloman, Antonín. *22.4.1876 v Praze-Smíchově. Malíř v Praze. Malířství učil se soukromě u J. Ullmana a Al. Kalvody, pak na ukrajinské akademii v Praze. V červnu 1930 vystavil v paláci poj. "Dunaj" v Praze pohledy na pražské mosty v obvodu Velké Prahy. Účastní se výstav S.V.U. "Myslbek". R. 1938 v uměl. kabinetu "Svépomoc" soubor pražských pohledů, kytic a zátiší. Soubor krajin krajin a zátiší v "Myslbeku" v květnu 1942 ("Anežský klášter", "Rokoska", "Medníky", "Kávový příbor", "Zátiší s banánem", "Zátiší s krocanem")". V deníku Národní politika ze 7.června 1930 (č. 156, s. 7) je oznámení F.X.Harlase o výstavě obrazů pražských mostů v poj. Dunaj. Bloman není uveden mezi řádnými členy Spolku výtvarných umělců Mánes: http://svumanes.cz/clenove.html Sdružení výtvarných umělců Prager Secession se nám také nepodařilo nalézt.

Umění, architektura, muzeologie

28.02.2008 12:32