Bible, překlady

Text dotazu

Prosím vás, je možné zjistit do kolika jazyků byla přeložena celá Bible nebo její části?

Odpověď

Dobrý den, encyklopedie Universum : všeobecná encyklopedie. (Vyd. 1.. -- Praha : Odeon, 2000-2001. -- 10 sv. : il. (některé barev.), mapy, portréty) uvádí, že do roku 1983 byla Bible přeložena do 1785 jazyků.

On-line encyklopedie Wikipedia uvádí, že celá Bible nebo její část byla přeložena do více než 2 100 jazyků. Každého roku se jí vydává více než 60 miliónů výtisků. (http://cs.wikipedia.org/wiki/Bible#Modern.C3.AD_p.C5.99eklady).