arménština

Text dotazu

Dobrý den, hledám něco na způsob arménská gramatika, učebnice arménštiny atd. O knize česko-arménská konverzace už vím. Díky za jakékoliv info.

Odpověď

Vážený pane, nepodařilo se nám zjistit žádnou další podobnou knihu v češtině (kromě Česko-arménské konverzace, kterou zmiňujete). Existují ale příručky v jiných jazycích. Podle toho, co jsme našli v našich fondech, ani těch ale nebude mnoho:

Kratkij kurs armjanskogo jazyka : Posobije dlja samostojatel'nogo izučenija / Ararat Garibjan, Džul'jetta Garibjan. -- 6., pererab. izd.. -- Jerevan : Lujs, 1987. -- 431 s. /několik vydání/

English-Armenian Dictionary / Edit. by H.A. Asmangulian and M.I. Hovhannisian. -- Yerevan : Hayastan, 1984. -- 1143 s.

Armenian dictionary in transliteration : western pronuntiation : armenian-english : english-armenian. -- 2. titl.. -- New York : Armenian National Education Committee, 1993. - 139 s.

Elementary modern armenian grammar / A. B. Kevork H.Gulian. -- [S.l. : s.n.], [S.a] /více vydání, některá datovaná 1902, 196 s./

Pokud je pro vás Národní knihovna v Praze nedostupná, přicházela by v úvahu meziknihovní výpůjčka, kterou by vám zprostředkovala vaše knihovna (v rámci ČR zdarma).

Některé další, spíše speciálnější knihy najdete v našem elektronickém katalogu (http://sigma.nkp.cz/F/), když do pole předmět zadáte : arménština.