Anthony Eden (výrok)

Text dotazu

Jak zněla vyjadření Antonyho Edena k diplomacii?

Odpověď

Dobrý den, nejsme si jistí, zda jsme Váš dotaz pochopili správně. Pokud jste myslel známý aforismus (citát) Anthonyho Edena o diplomacii, pak tento zní: "Dobrý diplomat musí umět proměnit mření kotlů syrové skutečnosti v něžné, libozvučné akordy harfy".

Jinak se o politice bývalého ministra zahraničí (v letech 1936-1938, 1940-1945 a 1951-1955) a premiera (1955-1957) Velké Británie Anthonyho Edena dočtete v knize Henryho Kissingera Umění diplomacie.

Zdroje:

http://citaty.kukulich.net/temata/diplomacie

Kissinger, H.: Umění diplomacie : Od Richelieua k pádu Berlínské zdi. Praha: Prostor, 1999.