Alois Jirásek: Talacko

Text dotazu

Nevíte prosím ve kterém souboru vyšla povídka A.Jiráska "Rytíř Talacko"? Z Literárních toulek po Čechách víme, že musela vyjít po roce 1908. Děkujeme

Odpověď

Dobrý den, povídka o rytíři Talackovi vyšla pod názvem Talacko v Jiráskově díle Rozmanitá prosa: obrázky a studie. [Díl] III. V Praze: J. Otto, 1913. Str. 11. Toto dílo bylo dále vydáno ještě v letech 1914, 1920, 1922 a 1930 vždy nákladem J. Otty.

Použité prameny:
* JIRÁSEK, Alois. Rozmanitá prosa: obrázky a studie. [Díl] III. V Praze: J. Otto, 1913. 283 s.
* KUNC, Jaroslav. Soupis díla Aloise Jiráska a literatury o něm. Praha : Národní knihovna, 1952. 80 s.
* elektronický katalog NK ČR - http://sigma.nkp.cz/cze/nkc .