alergeny v rostlinách

Text dotazu

Prosím dá se někde najít seznam rostlin (potravin) po zadání potravinového alergenu? Např.zadám beta-karoten obsahuje ...a on se zobrazí.
Díky za info

Odpověď

Dobrý den, tak jak dotaz pokládáte, by mohla fungovat snad nějaká mobilní aplikace.  Nebo se zkuste obrátit na nějaké kompetentní místo, např. Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci, Informační centrum bezpečnosti potravin apod.

Posílám odkaz na internetové stránky pro běžné uživatele.

http://www.nutridatabaze.cz/, http://www.allallergy.net/, https://nac.allergyforum.com/additives/

Co se týká odpovědi, co může poskytnout knihovna, zasílám seznam literatury na dané téma.

MINDELL, Earl. Alergie: léčba a odstranění příčin alergických reakcí. Praha : DOBROVSKÝ s.r.o., 2017. 244 s.ISBN 978-80-7390-412-8

FUCHS, Martin. Potravinová alergie a intolerance.1. vyd. Praha : Mladá fronta, 2016. 447 s. ISBN 978-80-204-3757-03.

SOLAŘOVÁ, Veronika. Informace pro potravinové alergiky. Šumperk : Alergocentrum, 2015. 19 s.

FUCHS, Martin. Potravinové alergie. Praha : Maxdorf, c2013. 43 s. ISBN 978-80-7345-335-0

Alergie na potraviny. Praha : [Schering Corp.], [2011]. 2 nečíslované strany : ilustrace ; 30 cm

FUCHS, Martin. Alergie číhá v jídle a pití. 2. rozš. a přeprac. vyd. Plzeň : Adéla, c2007. 267 s. ISBN 978-80-902532-2-3

SYROVÝ, Vít. Tajemství výrobců potravin: [příručka zákazníka, kterému není lhostejné, co všechno přijímá společně se svou stravou--]. 4., rozš. vyd. [Praha] : V. Syrový, c2007. 127 s. ; 20 cm. ISBN: 978-80-903137-9-8

Použité zdroje

MEDVIK
GOOGLE