akademická malířka Kamila Kepková

Text dotazu

Dobrý den, mám prosbu, nemohu najít nikde žádné podrobnější informace o malířce Jarmile Kepkové. Nevím zda je akademická malířka, zda existuje nějaká evidence jejích děl, její význam, hodnocení veřejnosti, možnosti zakoupení nějakého díla, předpokládané ceny atd

Odpověď

Vážený čtenáři,
jedná se s největší pravděpodobností o výtvarnici Kamilu (nikoliv Jarmilu) Kepkovou, nar.20.10.1872. Vyučila se v malířské škole Krajíčkově a Jílkově v Plzni. Studovala 4 roky na akademické škole malířské, studovala též u Aug. Němejce. Namalova řadu portrétů, 14 obrazů Křížové cesty. Restaurovala obrazy pro konventní kostel v Plasích, pro Mariánský Týnec u Kralovi, klášter Ročov, poutní místo Římov, též Karlštejn.Zemřela 5.2. 1951 v Plzni.

Zdroj : Nový slovník československých výtvarných umělců. Sest. Prokop Toman. Sv. 1, A-K. Ostrava: Chagal, 1993, s. 478; Sv. 2, L-K; Dodatky, s. 768.
Nový slovník československých výtvarných umělců. Sest. Prokop Toman. Ostrava: Chagall, 1994, s. 92.
Dále uvádíme publikaci
O původu lidového kroje ženského v západních Čechách : srovnávací krojová studie se zřetelem k původnímu kroji slovanskému z 20 panství západočeských / napsala Marie Lábková ; [obrázky kreslila Kamila Kepková podle předmětů z Národopisného musea Plzeňska i ze sbírek soukromých].  V Plzni : Národopisné museum Plzeňska, 1927. 48 s. Ta je ve fondu naší knihovny a lze ji zapůjčit. Odkazujem (v případě dalšího zájmu o tuto výtvarnici) formulář žádosti o rešerši http://www.svkpl.cz/files/tiskopis---zadost-o-resersi.doc