Tvorba kalendária - kdo určuje kdy má které jméno v kalendáři svátek

Dobrý den, nedokázal jsem najít žádný pramen, který by popisoval, kdo určuje, kdy má které jméno v kalendáři svátek? Kdysi to dělala církev, kdo to dělá teď? Tisknou to papírny jen tak ze zvyku nebo to určuje nějaká instituce? Která?

Odpověďi na své otázky naleznete v publikacích zabývajících se osobními jmény.
Doporučuji například: Jak se bude Vaše dítě jmenovat? / Miloslava Knappová. 3. vyd. (dopl. a přeprac.). Praha : Academia, 1996. 358 s. [Kap.] Jméno a kalendář, s. 47-53. ISBN 80-200-0591-9. O úpravách kalendária a činnosti kalendářní komise na s. 47 a 48.
Z této publikace citujeme: Podoba, resp. úprava kalendária se v tiskárnách připravuje za odborné účasti kalendářní komise, která při vydavatelství kalendářů pracuje. V ní jsou kromě představitelů jmenované organizace (Obchodní tiskárny, a.s., v Kolíně) jako poradci též zástupci MV ČR (civilněsprávního úseku), MK ČR, jazykovědci - onomastikové a další odborní spolupracovníci. ...

Též doporučujeme nejnovější vydání Jak se bude vaše dítě jmenovat? / Miloslava Knappová. Vyd. 4., přeprac. a dopl. Praha : Academia, 2006. 651 s. ISBN 80-200-1349-0.

Autorka PhDr. Miloslava Knappová, CSc., je soudní znalkyní v odvětví jazykovědy, jmenovaná Ministerstvem spravedlnosti ČR.

Vydání publikace Jak se bude Vaše dítě jmenovat z roku 1996 je dostupné v naší knihovně k prezenčnímu studiu ve všeobecné studovně (náhradní provoz v čítárně). Vydání z roku 2006 je půjčené.

Jazyk, lingvistika a literatura

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni