Problémy se vzdáleným přístupem

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, proč vzdálený přístup k elektronickým databázím není
funkční. Jedná se o to, že se nejde dostat ani na přihlašovací stránku,
natož jinam. Tím pádem naprosto odpadá smysl této funkce.

Odpověď

Dobrý den,

Váš dotaz jsme konzultovali s pracovníkem, který vzdálený přístup k licencovaným databázím v NK ČR spravuje. Pokud máme informace, k žádnému výpadku vzdáleného přístup způsobenému hardwarovou či softwarovou chybou v sobotu nedošlo, mohlo jít však o krátkodobý výpadek způsobený aktualizací dat. Bez bližších informací o době, kdy se Vám do vzdáleného přístupu nepodařilo přihlásit, bohužel nemůžeme problém více specifikovat.

V současné době vzdálený přístup NK ČR funguje bez problémů, vyzkoušeli jsme i Vaše přihlašovací údaje. Veškeré informace o vzdáleném přístupu naleznete na

http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Licencovane_online_databaze&submenu3

=104 (případně: http://www.nkp.cz >> menu Katalogy a databáze >> v rolovacím menu zvolte položku Licencované online databáze), odkaz na Přihlášení do vzdáleného přístupu je na této stránce uveden v pravém navigačním sloupci.

Pokud by se Vám ani nyní nepodařilo přihlásit se do vzdáleného přístupu, dejte nám, prosím, vědět. V tomto případě bychom Vás požádali o podrobnější popis chyby, např. zda jste se přihlašovala do vzdáleného přístupu z výše uvedeného stránky, ze záznamu v Elektronickém katalogu NK ČR-bázi NKC, z adresy uložené ve vašich oblíbených atd. Chybovou obrazovku je také možné naskenovat a zaslat jako přílohu.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

26.01.2010 12:44

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu