Pracovní povinnost zdravotníků.

Text dotazu

V jaké situaci má vláda právo povolat zdravotníky, kteří pracují mimo obor (např. Zdravotní Sestra se stala prodavačkou) zpět do nemocničního provozu?

Odpověď

Na mimořádném jednání vlády 3. března 2021 bylo krizovým opatřením schváleno uložení pracovní povinnosti. Oficiální článek k tomuto tématu: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vlada-povolava-na-pomoc-s-epidemii-covid-19-ambulantni-lekare--ulozila-jim-pracovni-povinnost-187082/

Uložení pracovní povinnosti je součástí Usnesení vlády České republiky ze dne 3. 3. 2021 č. 247 (https://apps.odok.cz/attachment/-/down/RCIABYRQVQY8).

Pracovní povinnost se podle tohoto usnesení týká lékařů a zdravotnických pracovníků, kteří vykonávají nelékařské zdravotnické povolání. Tedy podle všeho se netýká těch, kteří vykonávají jiné povolání než zdravotnické. Předpokládáme, že na ostatní – ve zdravotnictví vzdělaní osoby, které pracují mimo obor – je zatím jen apelováno, aby, pokud je to možné, se zvládáním epidemie v rámci dobrovolnosti pomohli.

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

03.03.2021 20:07

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu