Název filmu podle děje

Text dotazu

Prosím o pomoc s vyhledáním názvu filmu, který se mi velmi líbil. Příběh byl natočen podle skutečné události. Učitel zadá žákům za domácí úkol vypracovat projekt. Chlapec vymyslí projekt pomoci lidem, kteří jsou v nouzi. Do města (městečka) přijíždí redaktor z televize, který s ním chce natočit rozhovor. Cestou se mu ale porouchá auto, a on dostane jiné od neznámého člověka. Matka chlapce jde vynadat učiteli, že po žácích chce takové projekty. Ten je od dětství zohavený v obličeji a na hrudi, protože ho otec polil benzínem a zapálil ho. Ke konci filmu je chlapec při potyčce se spolužákem smrtelně zraněna umírá. Bodnul ho druhý spolužák tajně schovaným nožem. V závěru filmu matka snad s učitelem vychází před dům ve chvíli, kdy k jejímu plotu přichází dav táhnoucí se snad několik kilometrů, aby položili květiny, věnce a snad i hračky k uctění památky zesnulého chlapce.

Odpověď

Dobrý den,

 

Vašemu popisu odpovídá film s názvem Pošli to dál (v originále "Pay it forward") z roku 2000, ve kterém hlavní postavy ztvárnili Kevin Spacey, Helen Hunt a Haley Joel Osment.

 

Bližší informace k filmu najdete např. zde:

https://www.csfd.cz/film/5719-posli-to-dal/prehled/

https://en.wikipedia.org/wiki/Pay_It_Forward_(film)

https://www.youtube.com/watch?v=qfW0wCV9iFI

 

Obor

Divadlo, film, tanec

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

27.06.2022 14:24

Helena píše:
Čtvrtek 24.11.2022 18:54
Dobrý den.
Už asi před třemi lety jsem viděla film o oblíbené blondýnce, která pořádala u sebe doma večírek. Bohužel při něm zemřela (udusila se olivou z drinku) a její duch pomáhal nějaké brunetce. Ani z daleka si nemůžu vzpomenout na název filmu.
Dějově je to podobné jako nový film “Život po večírku”.
Předem děkuji.
PSK - admin píše:
Pátek 25.11.2022 16:11
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.
Film jsme vyhledávali zadáváním klíčových slov (v anglickém jazyce) do vyhledávače Google. Z vygenerovaných výsledků se nám dva filmy jeví jako relevantní k Vašemu dotazu.

První film s názvem Teen Spirit (Královny plesu, 2011) odpovídá popisu oblíbené blondýnky, která po smrti pomáhá brunetce, postava však nezemřela udušením olivou, ale po zásahu elektrickým proudem.
Více o filmu zde:
-Česko-slovenská filmová databáze: https://www.csfd.cz/film/301443-kralovny-plesu/prehled/
-Internet Movie Database: https://www.imdb.com/title/tt1845866/

Ve druhém filmu Christmas Cupid (Vánoční duch, 2010) postava blondýnky zemře právě tak, že se udusí olivou z drinku, jedná se ale o film s vánoční tématikou. Více o filmu zde:
-Česko-slovenská filmová databáze: https://www.csfd.cz/film/288829-vanocni-duch/prehled/
-Internet Movie Database: https://www.imdb.com/title/tt1699746/?ref_=nv_sr_srsg_0

Snad bude jeden z nalezených filmů ten, který hledáte.
L píše:
Pátek 02.12.2022 05:29
Dobrý den. Hledám název filmu:
utíkají z vězení a musí chytit noční nákladní vlak,obutí do starých hadrů,tuším že je to utěk z gulagu.pronásleduje je také dozorce.Je tam nějaký boj o lokomotivu,nejspíše se to odehrává na Transsibiřské magistrále.Matně si vzpomínám na starého a mladého kluka.
utěk ze sibiři ani bílě smrt to není
transsibiřský expres také ne
nezastavitelný...to není
Předem moc děkuji za návrhy dalších filmů
Pěkný den.
PSK - admin píše:
Čtvrtek 30.03.2023 11:24
Dobrý den,

z Vašeho popisu se domníváme, že by mohlo jít o americký film Splašený vlak (USA, 1985).

„Splašený vlak se řítí rychlostí 100 mil za hodinu a vám budou vstávat vlasy hrůzou! Uvidíte jedinečné, na Oscara nominované výkony Jona Voighta a Erica Robertse. Akce, napětí a nečekané vyvrcholení na vás čeká v thrilleru Splašený vlak. Manny (Jon Voight) - drsný trestanec v odlehlé věznici na Aljašce - podnikne se svým spoluvězněm Buckem (Eric Roberts) odvážný útěk. Dostanou se do nákladního vlaku a plnou parou míří za svobodou. Jenže strojvůdce uprostřed jízdy zemře na srdeční příhodu a muži zůstanou sami ve vlaku blížícím se šílenou rychlostí k jisté katastrofě. Pak ale objeví třetího pasažéra, krásnou železničářku (Rebecca De Mornay), která je stejně tak zoufalá - jako rozhodnutá přežít - jako oni!“

https://www.csfd.cz/film/16474-splaseny-vlak/prehled/
Tereza píše:
Sobota 10.12.2022 18:48
Dobrý den hledám film
Na začátku filmu žena opustí chlapa u oltáře a děje se to víckrát furt toho stejného. Má obchod a vyrábí pralinky z čokoládou. Potom dorazí jeho ex a snaží se jim zničit vztah třeba tím že prohodí čokoládu a a dá tam jahodovou protože je na ni alergická a takhle. Ona má strach ze svatby jeho to už začíná mrzet. Nakonci se vezmou.
PSK - admin píše:
Pondělí 12.12.2022 14:38
Dobrý den,

Film, který hledáte je americká romantická komedie Na třetí pokus z roku 2018 v režii Christie Will Wolf.

„Charlotte, majitelka úspěšné výrobny čokolády, je zasnoubená s pilotem Jamesem. Oba se mají doopravdy rádi, ale Charlotte má panickou hrůzu ze svatby a už dvakrát Jamesovi uprchla od oltáře. Chce to napravit, a tak s přítelkyní Hannah konají přípravy na třetí svatbu. Zároveň čeká Charlotteu další velká událost, pověst o její skvělé čokoládě překročila hranice města a přijíždí za ní Nicole Sweeney, majitelka časopisu Chocolate Monthly, aby její výrobky ochutnala a posoudila, zda je zařadí do celonárodní soutěže o nejlepší čokoládu v Americe. Vyhrát tuto soutěž je Charlottin životní sen. Nicole přijíždí a není to nikdo jiný než Jamesova bývalá přítelkyně. Když zjistí, že Charlotte a James mají mít zanedlouho svatbu, rozhodne se jim to překazit a získat Jamese zpátky.“ (TV Nova)

https://www.csfd.cz/film/661707-na-treti-pokus/prehled/
Anonym píše:
Pondělí 12.12.2022 02:53
Dobrý den, hledám název dětského hraného filmu (nebo možná seriálu). Hledám ho už několik let a porad mi nejde z hlavy :( Moc si toho nepamatuju, ale koukala jsem na něco když jsem býka menší kolem roku 2010-2014 na ct1. Bylo to o tom, že malá holčička jela na tábor, který byl u moře. Hledala s vedoucíma starodavny poklad a indicie byla kříž. Pozdě zjistili že je to jejich dům, který byl ve tvaru kříže a že ta malá holčička je klíčem od pokladu. Pamatuju si, že jednou tu holčičku unesl někdo v černé kapi do majáku. Zbytek vůbec nevím, hledala jsem ten film jakkoliv ale marně.
PSK - admin píše:
Čtvrtek 15.12.2022 08:09
Dobrý den,
dle Vámi uvedených detailů se nám nepodařilo nalézt odpovídající snímek. Kdybyste si vzpomněla na další podrobnosti, např. ohledně tvůrců, žánru nebo roku vzniku, doporučujeme tyto prvky zakomponovat mezi klíčová slova či další údaje v rámci vyhledávání v dostupných filmových databázích. Podrobné vyhledávání nabízí Československá filmová databáze (https://www.csfd.cz/podrobne-vyhledavani/) nebo Internet Movie Database (https://www.imdb.com/find?q=&ref_=nv_sr_sm). Jistým vodítkem při hledání by pro Vás mohl být též televizní program ČT, jelikož televize nezřídka opakuje již dříve několikrát uvedené filmy a seriály. Případně by Vám mohl poradit některý pracovník z oddělení, které v ČT zajišťuje skladbu programu: pro kontakty viz https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/lide/program/.
Anonym píše:
Úterý 24.01.2023 11:58
Ahoj, název seriálu jsem hledala hrozně dlouho a dneska jsem jej konečně dohledala pomocí programu ČT. Myslím, že by to měl být norský seriál Klíč ke světlu. Bohužel téměř nikde jsem u něj nenašla popis děje - to je důvod, proč nešel vyhledat...
Anonym píše:
Neděle 25.12.2022 02:15
Dobrý den, jako malou mě bavil jeden animovaný film o dvou holkách, které nějaké víly vzaly přes duhový most do svého světa a musely tam bojovat proti jakémusi asi čaroději s armádou sněhuláků.. Jestli někdo film zná byla bych hrozně ráda! už se ho snažím najít šíleně dlouho, děkujii 😆
PSK - admin píše:
Úterý 27.12.2022 16:56
Dobrý den,
bohužel se nám nepodařilo dohledat, o jaký film může jít. K dalšímu pátrání se doporučujeme zaměřit například i na dobu vzniku, styl animace, nebo i zemi původu.

S pozdravem, služba PSK
Nel píše:
Sobota 21.01.2023 19:00
Dobrý den. Hledám název novějšího filmu. Je to drama o dívce kterou chce jeden muž ale ona má jiného. Po svatbě odmítnutý muž zabije její rodiče a jejího manžela. Chce zabít i jí ale srazí jí auto a přijde o paměť. Muž řekne že je její manžel a odveze si jí do domu na samotě. Děkuji
PSK - admin píše:
Středa 15.03.2023 13:36
Dobrý den,

filmů s touto tematikou je hodně, ale ten, který nejblíže odpovídá Vašemu popisu je pravděpodobně snímek z produkce platformy Netflix Tajná posedlost (USA, 2019):

https://www.csfd.cz/film/745255-tajna-posedlost/prehled/
https://en.wikipedia.org/wiki/Secret_Obsession
anonym píše:
Sobota 21.01.2023 20:17
Dobrý den, když jsem byla tak v 7-8 třídě koukala jsem na jeden úžasný film. Co si pamatuju byl o krásných kamarádek, blondýnce a brunetce které zapálili svůj dům cigaretou, potom odjeli pryč, blondýnka si našla kluka a druhá práci. Pomozte mi prosím :(
PSK - admin píše:
Středa 25.01.2023 14:49
Děkujeme za využití služby Ptejte se knihovny. Bohužel se nám nepodařilo dohledat film, který by korespondoval s Vámi zadanými informacemi. V dalším hledání doporučujeme zaměřit se i na jiné aspekty filmu, jako je například přibližný rok vydání, herecké obsazení, země, kde byl film natočen/produkován, či další příběhové linky, které by mohly snímek lépe přiblížit.
Zuzana píše:
Úterý 31.01.2023 21:35
Dobrý den, nemůžu si vzpomenout na název filmu. Žena je týraná manželem. Už nevím co tam přesně bylo, ale našla někoho, kdo ji učil bojové umění, cvičila, aby mohla zabít manžela v jeho domě. Pak se v jeho domě schovala a čekala až přijde. Povedlo se jí to. Na konci filmu ji policistka, říká, že je jedna z mála, že měla štěstí. Noci s nepřítelem ani dvojí obvinění to nejsou
PSK - admin píše:
Čtvrtek 02.02.2023 11:35
Dobrý den,
 
určit film pouze na základě obsahu je velmi složité a z velké části ovlivňuje jeho nalezení šťastná náhoda. Samozřejmě, že existují knihy významných filmů, ale pokud nevíte např. alespoň režiséra či některého z herců, rok natočení atd., není možné tyto knihy využít. Zkoušeli jsem Vámi popisovaný film dohledat za použití různých slov z uvedeného obsahu, ale nalezli jsme pouze film A Vigilante, viz: https://www.csfd.cz/film/529063-a-vigilante/prehled/.
 
Pokud se nejedná o Vámi hledaný film, můžete zkusit využít některou z níže uvedených databází.
 
Odkazy:
https://www.csfd.cz/podrobne-vyhledavani/
https://www.filmovamista.cz/dilo/strucnyseznam
https://www.atlaso.cz/jak-najit-nazev-filmu/
https://www.imdb.com/
https://www.fdb.cz/
Eva píše:
Čtvrtek 16.02.2023 22:33
Pokud se nepletu, jedná se o film Dost, kde hraje hlavní roli Jennifer Lopez.
anonym píše:
Sobota 11.02.2023 14:44
Dobrý den, hledám film. Je to horror, ve kterém skupinka lidí je někde v chatě nebo horách a je tam vrah (muž), ten svoje oběti stahuje z kůže asi zaživa a jejich ostatky hazí prasatům. Nevíte o jaký film se jedná?
PSK - admin píše:
Středa 15.02.2023 10:54
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Filmy obvykle vyhledáváme pomocí nástrojů vyhledávače Google zadáváním vhodných klíčových slov (v českém, anglickém jazyce) anebo také na stránkách Česko-slovenské filmové databáze (https://www.csfd.cz/) a na portálu Internet Movie Database (https://www.imdb.com/).
V případě Vašeho dotazu nebylo vyhledávání filmu jednoznačné. Proto připojujeme alespoň odkaz na žebříček filmů, které jsou řazeny na základě klíčového slova stahování kůže:
https://www.imdb.com/search/keyword/?keywords=skinning.

Pokud ani jeden z uvedených filmů nebude ten, který jste hledali, můžeme Vám ještě doporučit zkusit se zapojit do diskuzního fóra, které funguje na portálu Moviezone (https://www.moviezone.cz/forum/filmy), anebo pokud jste aktivní na sociálních sítích, můžete zkusit vyhledat nějakou fanouškovskou skupinu filmových nadšenců a položit dotaz tam.
Lidka píše:
Středa 15.02.2023 14:13
Dobrý den,
Nemůžu si vybavit název filmu, vím, že tam jde o peníze, mladému páru nebo jen muži, nevím jistě, je slíbený velký obnos peněz, ale jen pod podmínkou, že spolu 10 let vydrží v manželství a budou muset být každý den spolu,bez vyjímky. Až poté mohou peníze dostat. Ti dva se samozřejmě nemají zrovna v lásce.

Díky.
PSK - admin píše:
Pondělí 20.02.2023 07:56
Dobrý den,
 
rádi bychom Vám poradili, ale nepodařilo se nám dle uvedeného nástinu děje snímek dohledat. Pro Vaše případné další hledání doporučujeme webové databáze, v nichž je možné vyhledávat pomocí klíčových slov, tvůrců, roku natočení a jiných detailů, např.:

* Československá filmová databáze: https://www.csfd.cz/podrobne-vyhledavani/
* Internet Movie Database: https://www.imdb.com/
* Filmová databáze: https://www.fdb.cz/

S pozdravem
služba PSK
Lukáš píše:
Čtvrtek 30.03.2023 05:57
Prosím o pomoc s názvem filmu, jedná se o hororovou komedii, pamatuji si, že dělníci vykopou úplně bledou a zjizvenou postavu ze záhrobí která obživne, následně zavraždí všechny dělníky a vydá se do jejich původního sídla které je v zanedbaném stavu, proto navrátí do původního stavu a následně znovu rozjíždí továrnu na rybí konzervy která už ve městě je a ve velkém ovládá trh. Taková zombie postava co nemůže být na denim světle?
PSK - admin píše:
Čtvrtek 30.03.2023 09:47
Dobrý den,

filmy obvykle vyhledáváme pomocí nástrojů vyhledávače Google zadáváním vhodných klíčových slov (v českém, anglickém jazyce) anebo také na stránkách Česko-slovenské filmové databáze (https://www.csfd.cz/) a na portálu Internet Movie Database (https://www.imdb.com/). V případě Vámi hledaného filmu však bylo naše vyhledávání bohužel neúspěšné.

Připojujeme alespoň odkaz na žebříček filmů sestavený dle klíčového slova „zombie comedies“ na portálu Internet Movie Database: https://www.imdb.com/list/ls054640651/.

Pokud ani jeden z filmů nebude ten, který jste hledali, můžeme Vám ještě doporučit zkusit se zapojit do diskuzního fóra, které funguje na portálu Moviezone (https://www.moviezone.cz/forum/filmy), anebo pokud jste aktivní na sociálních sítích, můžete zkusit vyhledat nějakou fanouškovskou skupinu filmových nadšenců a položit dotaz tam.
Kateřina píše:
Sobota 01.04.2023 22:37
Dobrý den, prosím hledám historický film o dvou sestrách,které slouží šlechtě na panství a jednu z nich si slechta vezme s sebou na výlet do přírody,aby je obsluhovala a tam ji zabijou a znásilní. Nevíte,název prosím?
PSK - admin píše:
Úterý 04.04.2023 11:40
Dobrý den,

děkujeme za využití služby Ptejte se knihovny. Bohužel se nám nepodařilo dohledat film, který by korespondoval s Vámi zadanými informacemi. V dalším hledání se doporučujeme zaměřit i na jiné aspekty filmu, jako je například přibližný rok vydání, herecké obsazení, země, kde byl film natočen/produkován, či další příběhové linky, které by mohly snímek lépe přiblížit.
Milena píše:
Pátek 07.04.2023 15:06
Dobrý den zkusím to ještě tady. Před lety ( dejme tomu tak 15 let) jsem viděla film o mladé dívce která nedaleko svého domu najde v jezeře letadlo a společně s duchy letců jej vytáhne a opraví ale když padne mlha tak letci opět zapomenou co se dělo a mají za to že se teprve nehoda stala a jeden záda o pomoc pro druhého. Aby duchové našli pokoje musí let dokončit ale letadlo najdou a zabaví mám pocit že vládní instituce a vše se zkomplikuje. Jediný kdo duchy vidí je ta mladá dívka. Děkuji za pomoc
PSK - admin píše:
Středa 12.04.2023 13:27
Dobrý den,

zřejmě se jedná o kanadský film Nepokojní duchové (Restless Spirits) z roku 1999. Více informací k filmu je k dispozici na příklad na těchto stránkách:
https://www.csfd.cz/film/87360-nepokojni-duchove/recenze/
https://www.imdb.com/title/tt0196484/
Jaroslav píše:
Čtvrtek 13.04.2023 09:47
Dobrý den, marně se snažím vzpomenout na jeden horor z nedávné doby, myslím, že britský. Dějově je to o tom, že mladá žena, která byla svědkem sebevraždy svého manžela/přítele, se uchýlí na venkov, kde se postupně setkává s řadou mužů (její bytný, místní vikář atd.), které představuje jeden herec. Vybavuji se scénu, kdy ta žena utrhne na zahradě jablko ze stromu, za což jí její bytný vynadá. Také si vybavuji scénu, kdy se ona odváží mimo vesnici na kraj lesa, kde si zkouší ozvěnu, ale napodruhé se jí echo neozve. Pokud byste věděl název, bylo by to super. Děkuji.
PSK - admin píše:
Čtvrtek 13.04.2023 14:51
Dobrý den,

jedná se pravděpodobně o film Men (UK, 2022), v režii Alexe Garlanda, s Jessie Buckley a Rorym Kinnearem v hlavních rolích.

„Harper (Jessie Buckley) odjíždí na malebný anglický venkov odpočinout si a srovnat si myšlenky po nedávné tragédii v osobním životě. Okolní příroda však působí značně zneklidňujícím dojmem a Harper má neodbytný pocit, že ji kdosi či cosi zpoza stromů sleduje. Co nejdříve vypadá jako plíživý děs, se brzy promění v opravdovou noční můru. Vizionářský režisér Alex Garland se ve své horečnaté vizi vydává do nejtemnějších zákoutí lidské mysli a přichází s originálním mysteriózním hororem plným hutné atmosféry a neotřelých režijních nápadů.“ (Aerofilms)

https://www.csfd.cz/film/1027426-men/prehled/
Helena píše:
Středa 19.04.2023 11:11
Dobrý den, nemohu si vzpomenout na název filmu, natočeného pravděpodobně kolem roku 1990. Ve filmu je detektiv, který odchází do penze (nebo na dovolenou), odjíždí na nejakou chatu. Hlavní děj je o tom, že zmizí (je unesene) dítě, které bylo venku na houpačce. Myslím že ho unesl řidič nějaké pravděpodobně většího auta (truck), nějakým důkazem je tam myslím hračka. Na víc si bohužel nevzpomenu. Jen to prostředí dům a houpačka, bez zeleně, prašná cesta...

Děkuju
PSK - admin píše:
Čtvrtek 20.04.2023 09:14
Dobrý den,

film jsme vyhledávali zadáváním klíčových slov z děje v angličtině do internetového prohlížeče Google. Prohlíželi jsme i žebříčky filmů na portálu Internet Movie Database (https://www.imdb.com/). V případě Vámi hledaného filmu však bylo naše vyhledávání nejednoznačné. Nalezli jsme jeden film s obdobnou zápletkou:
The Pledge (Přísaha, 2001)
https://www.imdb.com/title/tt0237572/
https://www.csfd.cz/film/7208-prisaha/prehled/

Pokud by nešlo o film, který jste hledali, můžeme Vám ještě doporučit zkusit se zapojit do diskuzního fóra, které funguje na portálu Moviezone (https://www.moviezone.cz/forum/filmy), anebo pokud jste aktivní na sociálních sítích, můžete zkusit vyhledat nějakou fanouškovskou skupinu filmových nadšenců a položit dotaz tam.
Helena píše:
Čtvrtek 20.04.2023 09:24
To je opravdu film, který jsem hledala. I přestože jsem hledala jak v angličtině i na IMDB, nedokázala jsem ho najít. A vy ano. To je úžasné. Moc Vám děkuji.
PSK - admin píše:
Čtvrtek 20.04.2023 09:28
Ani nám se vyhledávání ne vždy povede. Ale těší nás, že tentokrát to vyšlo a je to film, který jste hledali.
Veronika píše:
Středa 26.04.2023 14:28
Dobrý den, hledám film, řekla bych, že dost podobný Escape room. Pamatuji si, že někde ze začátku přichází matka s dcerou domů, ne v úplně dobrém rozpoložení. Dcera jde do pokoje a matka si odfrnout do domácí sauny, kde na ni po zavření čeká překvápko v podobě hádanek, aby saunu otevřela. To se samozřejmě nepovede. Celou dobu jsem si myslela, že tím, kdo dělá hádanky je otec děvčete, ale byla to ona sama. Na konci filmu je ona holka, už dospělá ve skleněné cele a tam ji najde přeživší z jejích her. Nezlobte se, ale víc si toho nepamatuji. Děkuji za odpověď, Veronika
PSK - admin píše:
Pátek 28.04.2023 14:32
Děkujeme za využití služby Ptejte se knihovny. Film, který hledáte, je skutečně z řady snímků Escape Room. Tento nese název Úniková hra: Turnaj Šampionů (Escape Room: The Tournament of Champions, USA, 2021).

„Úniková hra: Turnaj šampiónů je pokračováním divácky úspěšného psychologického thrilleru Úniková hra. Tentokrát se nic netušící skupina šesti lidí ocitne uzamčená v další sérii únikových místností. Postupně odhalují, co je spojuje, aby mohli zůstat na živu… a zjišťují, že tuto hru už jednou hráli.“ (CSFD.cz)

Scéna, kterou popisujete, je součástí rozšířené verze filmu.
https://www.csfd.cz/[…]/
Lůca píše:
Úterý 23.05.2023 11:28
Ahoj lidi potřebovala bych pomoct/poradit hledala jsem kde jsem mohla ale marně... Potřebovala bych jestli někdo nezná NÁZEV tohoto filmu: Je to o malém tmavovlasém klukovi (možná asiat), kterého si adoptovala rodina a který měl alergii na slunečnici, ale jelikož se mu ta květina hrozně líbila dal si ji do batohu a při cestě do školy začal sýpat a zhoršoval se mu životní stav. Když dorazil do nemocnice zjistili tam že za jeho stav může právě slunečnice v batohu.... ps: viděla jsem to třeba 10 let zpět... ani nevím jestli to byl hlavní děj filmu.
PSK - admin píše:
Středa 24.05.2023 17:05
Dobrý den,

je nám líto, ale film podle Vašeho popisu se nám nepodařilo dohledat. Pokud si vzpomenete ještě na další podrobnosti, filmy je možné, kromě internetových vyhledávačů, hledat například v Česko-Slovenské filmové databázi (https://www.csfd.cz/podrobne-vyhledavani/), prostřednictvím portálu Showbiz (https://filmy.showbiz.cz/vyhledavac) nebo v zahraniční databázi Internet Movie Database (https://www.imdb.com/search/title/).
Elka píše:
Pátek 26.05.2023 20:48
Zdravím, budu psát dost chaoticky, ale před pár lety jsem viděla jeden film. Tenkrát jsem to viděla na YouTube, teď jsem nemohla dohledat. Jedná se o dívku, která žije myslím s matkou a sestrou v bytě. V ději jde o to, že jedna kapela s hlavním zpěvákem jsou hrozně oblíbený a mají hrozně fanynek. Dokonce dívky sestra je jim posedlá, ale dívka nejeví žádný zájem. Matka má myslím dokonce nějakého partnera, ale nejsem si jistá.Nevím, jak se to stane, ale pamatuju si, že se nějak potkají nebo něco a časem se zamilují ten zpěvák s dívkou. Jenže to drží před všema v tajnosti. Nakonec se to nějak provalí mám za to a bude nějaký skandál. Ke konci si pamatuju, že ji zpěvák věnuje písničku a pak to končí úplně tím, že ho dobíhá k letadlu a na konci se líbají. Budu moc ráda, když mi pomůžete najít tento film, děkuju.
PSK - admin píše:
Sobota 27.05.2023 10:28
Dobrý den,

děkujeme za využití služby Ptejte se knihovny. Filmy obvykle vyhledáváme pomocí nástrojů vyhledávače Google zadáváním vhodných klíčových slov (v českém, anglickém jazyce) anebo také na stránkách Česko-slovenské filmové databáze (https://www.csfd.cz/) a na portálu Internet Movie Database (https://www.imdb.com/). V případě Vámi hledaného filmu však bylo naše vyhledávání bohužel neúspěšné.

Můžeme Vám ještě doporučit zkusit se zapojit do diskuzního fóra, které funguje na portálu Moviezone (https://www.moviezone.cz/forum/filmy), anebo pokud jste aktivní na sociálních sítích, můžete zkusit vyhledat nějakou fanouškovskou skupinu filmových nadšenců a položit dotaz tam.
Anonym píše:
Čtvrtek 01.06.2023 16:08
Dobrý den hledám film který je o klukovi který jede v létě na dovolenou a potká tam kamarádku svojí sestry a mu se začne líbit ta holka tak spolu a s ostatními kamarády chodí k moři ta holka má ráda fíky tak spolu šli do nějakého sadu s fíky a tam ji pro ni natrhal
PSK - admin píše:
Pondělí 05.06.2023 10:39
Dobrý den,

na základě Vámi uvedených informací se nám nepodařilo dohledat snímek, který by odpovídal Vašemu popisu.
V dalším pátrání doporučujeme zohlednit i následující informace, které mohou být nápomocné v identifikaci filmu: rok vydání, země produkce, herecké obsazení, jména postav, žánr, či další dějové linky nebo specifické detaily, kterými snímek vynikal.
 
K hledání použijte například následující filmové databáze, které v rozšířeném vyhledávání umožňují filtrování dle stáří, žánru, nebo v některých případech i obsahu (pomocí klíčových slov). Zároveň jsou u velkého množství snímků i plakáty nebo trailery, které mohou dále napovědět, o jaký film se jedná.
 
https://www.csfd.cz/
https://www.fdb.cz/
https://www.imdb.com/
https://filmy.showbiz.cz/vyhledavac/showbiz/
Petr Pospisil píše:
Pátek 02.06.2023 12:19
Dobrý den,
v letech cca 2000-2010 jsem opakovaně viděl v letadlech film, nemohu dohledat název- děj je v Německu, velké město, cestou na vědecký kongres po příletu z letiště jeden člen skupiny zapomene zavazadlo, vrátí se na letště a cestou na hotel taxi havaruje, spadne z mostu do řeky, pasažer se probere v nemocnici a když dorazí na hotel za kolegy, pod jeho identitou je tam cizí člověk a i kolegové tvrdí, že ho neznají. Ve skutečnosti se jedná o teroristický tým, který se domníval, že kolega zemřel a proto ho nahradili. Hlavnímu hrdinovi po úrazu hlavz splývá krycí a skutečná identita... Říká to prosím někomu něco? :-))
PSK - admin píše:
Pondělí 05.06.2023 11:36
Dobrý den,
pravděpodobně máte na mysli film Neznámý:
Doktor Martin Harris (Liam Neeson) přilétá s manželkou (January Jonesová) do Berlína na mezinárodní kongres o biotechnologiích a genetických úpravách rostlin, kde má mít prezentaci. Po příjezdu do hotelu zjišťuje, že na letišti zapomněl kufr s doklady, pro nějž se vrací. Taxík má autonehodu a skončí v řece. Martina zachrání před utonutím bosenská taxikářka (Diana Krugerová) a on se po čtyřech dnech probouzí v nemocnici z komatu. Po zjištění, že ho nikdo nepostrádá, se vydává do hotelu za svou ženou Liz. Ta ho ale nepoznává nebo zapírá a tvrdí, že Martin Harris není on, ale usměvavý muž po jejím boku (Aidan Quinn).
Drama / Thriller / Akční
USA / Velká Británie / Německo / Francie, 2011, 113 min
Režie: Jaume Collet-Serra
Předloha: Didier Van Cauwelaert (kniha)
Scénář: Oliver Butcher, Stephen Cornwell
Kamera: Flavio Martínez Labiano
Hudba: John Ottman, Alexander Rudd
Hrají: Liam Neeson, Diane Kruger, January Jones, Aidan Quinn, Bruno Ganz, Frank Langella, Sebastian Koch, Stipe Erceg, Rainer Bock, Mido Hamada (více) (další profese) https://www.csfd.cz/film/264157-neznamy/prehled/
https://avmania.zive.cz/neznamy-recenze-filmu
Adrián píše:
Neděle 04.06.2023 22:35
Dobrý deň, veľmi prosím o názov filmu. Videl som ho v TV okolo roku 2005. Nepamätám si presne dej. Ale zomrela tam babička/stará mama/alebo mama (nepamätám si už) a jej mačka tuším. Pamätám si v úryvok vo filme. Že tam mačka poškriabala nejakú ženu (možno jej dcéru alebo vnučku) keď dala ruku do skrinky v tom dome v ktorom bývali (neviem, nejak tak to bolo).
PSK - admin píše:
Pondělí 05.06.2023 11:32
Dobrý den,

děkujeme za využití služby Ptejte se knihovny. Bohužel se nám na základě Vámi uvedených informací nepodařilo dohledat snímek, který by odpovídal Vašemu popisu. V dalším pátrání doporučujeme zohlednit i následující informace, které mohou být nápomocné v identifikaci filmu: rok vydání, země produkce, herecké obsazení, jména postav, žánr, či další dějové linky nebo specifické detaily, kterými snímek vynikal. Hledání filmů podle obsahu je často neúspěšné, jelikož mnoho snímků není v internetových databázích detailně popsáno.

K hledání použijte například následující filmové databáze, které v rozšířeném vyhledávání umožňují filtrování dle stáří, žánru, nebo v některých případech i obsahu (pomocí klíčových slov). Zároveň jsou u velkého množství snímků i plakáty nebo trailery, které mohou dále napovědět, o jaký film se jedná.

https://www.csfd.cz/
https://www.fdb.cz/
https://www.imdb.com/
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu