Název filmu podle děje

Text dotazu

Prosím o pomoc s vyhledáním názvu filmu, který se mi velmi líbil. Příběh byl natočen podle skutečné události. Učitel zadá žákům za domácí úkol vypracovat projekt. Chlapec vymyslí projekt pomoci lidem, kteří jsou v nouzi. Do města (městečka) přijíždí redaktor z televize, který s ním chce natočit rozhovor. Cestou se mu ale porouchá auto, a on dostane jiné od neznámého člověka. Matka chlapce jde vynadat učiteli, že po žácích chce takové projekty. Ten je od dětství zohavený v obličeji a na hrudi, protože ho otec polil benzínem a zapálil ho. Ke konci filmu je chlapec při potyčce se spolužákem smrtelně zraněna umírá. Bodnul ho druhý spolužák tajně schovaným nožem. V závěru filmu matka snad s učitelem vychází před dům ve chvíli, kdy k jejímu plotu přichází dav táhnoucí se snad několik kilometrů, aby položili květiny, věnce a snad i hračky k uctění památky zesnulého chlapce.

Odpověď

Dobrý den,

 

Vašemu popisu odpovídá film s názvem Pošli to dál (v originále "Pay it forward") z roku 2000, ve kterém hlavní postavy ztvárnili Kevin Spacey, Helen Hunt a Haley Joel Osment.

 

Bližší informace k filmu najdete např. zde:

https://www.csfd.cz/film/5719-posli-to-dal/prehled/

https://en.wikipedia.org/wiki/Pay_It_Forward_(film)

https://www.youtube.com/watch?v=qfW0wCV9iFI

 

Obor

Divadlo, film, tanec

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

27.06.2022 14:24

Helena píše:
Čtvrtek 24.11.2022 18:54
Dobrý den.
Už asi před třemi lety jsem viděla film o oblíbené blondýnce, která pořádala u sebe doma večírek. Bohužel při něm zemřela (udusila se olivou z drinku) a její duch pomáhal nějaké brunetce. Ani z daleka si nemůžu vzpomenout na název filmu.
Dějově je to podobné jako nový film “Život po večírku”.
Předem děkuji.
PSK - admin píše:
Pátek 25.11.2022 16:11
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.
Film jsme vyhledávali zadáváním klíčových slov (v anglickém jazyce) do vyhledávače Google. Z vygenerovaných výsledků se nám dva filmy jeví jako relevantní k Vašemu dotazu.

První film s názvem Teen Spirit (Královny plesu, 2011) odpovídá popisu oblíbené blondýnky, která po smrti pomáhá brunetce, postava však nezemřela udušením olivou, ale po zásahu elektrickým proudem.
Více o filmu zde:
-Česko-slovenská filmová databáze: https://www.csfd.cz/film/301443-kralovny-plesu/prehled/
-Internet Movie Database: https://www.imdb.com/title/tt1845866/

Ve druhém filmu Christmas Cupid (Vánoční duch, 2010) postava blondýnky zemře právě tak, že se udusí olivou z drinku, jedná se ale o film s vánoční tématikou. Více o filmu zde:
-Česko-slovenská filmová databáze: https://www.csfd.cz/film/288829-vanocni-duch/prehled/
-Internet Movie Database: https://www.imdb.com/title/tt1699746/?ref_=nv_sr_srsg_0

Snad bude jeden z nalezených filmů ten, který hledáte.
Tereza píše:
Sobota 10.12.2022 18:48
Dobrý den hledám film
Na začátku filmu žena opustí chlapa u oltáře a děje se to víckrát furt toho stejného. Má obchod a vyrábí pralinky z čokoládou. Potom dorazí jeho ex a snaží se jim zničit vztah třeba tím že prohodí čokoládu a a dá tam jahodovou protože je na ni alergická a takhle. Ona má strach ze svatby jeho to už začíná mrzet. Nakonci se vezmou.
PSK - admin píše:
Pondělí 12.12.2022 14:38
Dobrý den,

Film, který hledáte je americká romantická komedie Na třetí pokus z roku 2018 v režii Christie Will Wolf.

„Charlotte, majitelka úspěšné výrobny čokolády, je zasnoubená s pilotem Jamesem. Oba se mají doopravdy rádi, ale Charlotte má panickou hrůzu ze svatby a už dvakrát Jamesovi uprchla od oltáře. Chce to napravit, a tak s přítelkyní Hannah konají přípravy na třetí svatbu. Zároveň čeká Charlotteu další velká událost, pověst o její skvělé čokoládě překročila hranice města a přijíždí za ní Nicole Sweeney, majitelka časopisu Chocolate Monthly, aby její výrobky ochutnala a posoudila, zda je zařadí do celonárodní soutěže o nejlepší čokoládu v Americe. Vyhrát tuto soutěž je Charlottin životní sen. Nicole přijíždí a není to nikdo jiný než Jamesova bývalá přítelkyně. Když zjistí, že Charlotte a James mají mít zanedlouho svatbu, rozhodne se jim to překazit a získat Jamese zpátky.“ (TV Nova)

https://www.csfd.cz/film/661707-na-treti-pokus/prehled/
Anonym píše:
Pondělí 12.12.2022 02:53
Dobrý den, hledám název dětského hraného filmu (nebo možná seriálu). Hledám ho už několik let a porad mi nejde z hlavy :( Moc si toho nepamatuju, ale koukala jsem na něco když jsem býka menší kolem roku 2010-2014 na ct1. Bylo to o tom, že malá holčička jela na tábor, který byl u moře. Hledala s vedoucíma starodavny poklad a indicie byla kříž. Pozdě zjistili že je to jejich dům, který byl ve tvaru kříže a že ta malá holčička je klíčem od pokladu. Pamatuju si, že jednou tu holčičku unesl někdo v černé kapi do majáku. Zbytek vůbec nevím, hledala jsem ten film jakkoliv ale marně.
PSK - admin píše:
Čtvrtek 15.12.2022 08:09
Dobrý den,
dle Vámi uvedených detailů se nám nepodařilo nalézt odpovídající snímek. Kdybyste si vzpomněla na další podrobnosti, např. ohledně tvůrců, žánru nebo roku vzniku, doporučujeme tyto prvky zakomponovat mezi klíčová slova či další údaje v rámci vyhledávání v dostupných filmových databázích. Podrobné vyhledávání nabízí Československá filmová databáze (https://www.csfd.cz/podrobne-vyhledavani/) nebo Internet Movie Database (https://www.imdb.com/find?q=&ref_=nv_sr_sm). Jistým vodítkem při hledání by pro Vás mohl být též televizní program ČT, jelikož televize nezřídka opakuje již dříve několikrát uvedené filmy a seriály. Případně by Vám mohl poradit některý pracovník z oddělení, které v ČT zajišťuje skladbu programu: pro kontakty viz https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/lide/program/.
Anonym píše:
Úterý 24.01.2023 11:58
Ahoj, název seriálu jsem hledala hrozně dlouho a dneska jsem jej konečně dohledala pomocí programu ČT. Myslím, že by to měl být norský seriál Klíč ke světlu. Bohužel téměř nikde jsem u něj nenašla popis děje - to je důvod, proč nešel vyhledat...
Anonym píše:
Neděle 25.12.2022 02:15
Dobrý den, jako malou mě bavil jeden animovaný film o dvou holkách, které nějaké víly vzaly přes duhový most do svého světa a musely tam bojovat proti jakémusi asi čaroději s armádou sněhuláků.. Jestli někdo film zná byla bych hrozně ráda! už se ho snažím najít šíleně dlouho, děkujii 😆
PSK - admin píše:
Úterý 27.12.2022 16:56
Dobrý den,
bohužel se nám nepodařilo dohledat, o jaký film může jít. K dalšímu pátrání se doporučujeme zaměřit například i na dobu vzniku, styl animace, nebo i zemi původu.

S pozdravem, služba PSK
anonym píše:
Sobota 21.01.2023 20:17
Dobrý den, když jsem byla tak v 7-8 třídě koukala jsem na jeden úžasný film. Co si pamatuju byl o krásných kamarádek, blondýnce a brunetce které zapálili svůj dům cigaretou, potom odjeli pryč, blondýnka si našla kluka a druhá práci. Pomozte mi prosím :(
PSK - admin píše:
Středa 25.01.2023 14:49
Děkujeme za využití služby Ptejte se knihovny. Bohužel se nám nepodařilo dohledat film, který by korespondoval s Vámi zadanými informacemi. V dalším hledání doporučujeme zaměřit se i na jiné aspekty filmu, jako je například přibližný rok vydání, herecké obsazení, země, kde byl film natočen/produkován, či další příběhové linky, které by mohly snímek lépe přiblížit.
Zuzana píše:
Úterý 31.01.2023 21:35
Dobrý den, nemůžu si vzpomenout na název filmu. Žena je týraná manželem. Už nevím co tam přesně bylo, ale našla někoho, kdo ji učil bojové umění, cvičila, aby mohla zabít manžela v jeho domě. Pak se v jeho domě schovala a čekala až přijde. Povedlo se jí to. Na konci filmu ji policistka, říká, že je jedna z mála, že měla štěstí. Noci s nepřítelem ani dvojí obvinění to nejsou
PSK - admin píše:
Čtvrtek 02.02.2023 11:35
Dobrý den,
 
určit film pouze na základě obsahu je velmi složité a z velké části ovlivňuje jeho nalezení šťastná náhoda. Samozřejmě, že existují knihy významných filmů, ale pokud nevíte např. alespoň režiséra či některého z herců, rok natočení atd., není možné tyto knihy využít. Zkoušeli jsem Vámi popisovaný film dohledat za použití různých slov z uvedeného obsahu, ale nalezli jsme pouze film A Vigilante, viz: https://www.csfd.cz/film/529063-a-vigilante/prehled/.
 
Pokud se nejedná o Vámi hledaný film, můžete zkusit využít některou z níže uvedených databází.
 
Odkazy:
https://www.csfd.cz/podrobne-vyhledavani/
https://www.filmovamista.cz/dilo/strucnyseznam
https://www.atlaso.cz/jak-najit-nazev-filmu/
https://www.imdb.com/
https://www.fdb.cz/
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu