Malíř Kameníček

Prosila bych o nejzákladnější informace o ak. mal. P. Kameníčkovi.

Petr Kameníček se narodil 5. 8. 1922 v Praze, studoval soukromě u R. Vejrycha, v Sychrově škole v Mánesu, po válce u prof. Nejedlého na AVU v Praze. V r. 1947 vystavoval na chodbách Divadla v + W v Praze sérii krajin a pohledů z Karlína a Manin. Člen střediska Purkyně, účastnil se členských výstav.

Podle:
Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-2000.... -- Vyd. 1.. -- Ostrava : Výtvarné centrum Chagall, 2000- . -- sv. 5 : Ka- Kom : il., portréty, faksim. ; 31 cm
Kromě toho se nám podařilo zjistit údaje o katalogu jedné z Kameníčkových výstav:
Pražské motivy Petra Kameníčka : Staroměstská radnice v Praze 15. srpna - 15. září 1957: Katalog výstavy. - Praha: s.n., 1957 . - Nestr.: reprod.

Pokud byste potřebovala více informací, je možné se prostřednictvím naší služby obrátit na knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea.

Umění, architektura, muzeologie

31.01.2008 10:24