František Čermák, malíř

Dobrý den. Zdědili jsme několik originálů od malíře Františka Čermáka. Chtěla bych se o tomto malíři dozvědět více.

Dobrý den, základní informace o malíři historických výjevů Františku Čermákovi (1822-1884) uvádí:
Nový slovník československých výtvarných umělců / Prokop Toman. -- 3., značně rozšířené vydání. -- Praha : Rudolf Ryšavý a Tvar, 1947-1955. -- 3 sv. Slovník má několik vydání a najdete jej v řadě českých knihoven.
Může jít ovšem o shodu jmen, pak bohužel v našich zdrojích není o malíři toho jména zmínka.
Zkuste se prosím obrátit na knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea, která v rámci služby Ptejte se knihovny garantuje obor umění (knihovna@upm.cz).

Umění, architektura, muzeologie

05.03.2008 12:17