fiktivní jazyky - ptydepe, dadština

Dobrý den, velmi by mě zajímalo, jestli existuje nějaká gramatika či pravidla slovotvorby v uměle vytvořených jazycích \"ptydepe\" a \"dadština\". Bohužel o těchto dvou jazycích nemůžu nikde najít žádné informace. Jediný článek, který jsem objevila o těchto dvou jazycích na internetu, je tento: http://www.radio.cz/cz/clanek/75213, ale tento výklad mi bohužel nestačí.
Mohli byste mi prosím dát odkaz na lepší a obsáhlejší zdroje informací o těchto umělých jazycích? Předem velmi děkuji.

oba jazyky jsou fiktivní hrou, a více, než o nich uvádějí autoři napsáno nebylo. Nejde o skutečné vytvořené jazyky (jak se o to pokoušeli jiní autoři), ale skutečně o hru, která má být zábavná či ironická. Podobně jako Orwellův newspeak.
Doporučujeme vám podívat se na autorská díla, v nichž se tyto jazyky objevují. Více o nich samozřejmě neexistuje.

Hry / Václav Havel ; [uspořádala, k vydání připravila a ediční poznámku napsala Eva Šormová]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Torst, 1999. -- 1043 s. ; 18 cm Jazyk ptydepe figuruje ve hře Vyrozumění.

Horníček, Miroslav, 1918-2003
Hovory H. 1 [zvukový záznam] / Miroslav Horníček. -- Praha : Supraphon, p1996. -- 1 zvuková deska (72 min.) : digital, mono ; 12 cm + 1 leták (12 x
24 cm). -- (Nestárnoucí smích)
Nakl.číslo: SU 5113-2811 Supraphon