etymologie slova mejdan

Prosím o sdělení, ze kterého jazyka pochází - a co původně znamenalo - slovo MEJDAN. Děkuji.

Dobrý den, slovo mejdan znamená zápas, původně zápasiště (což je význam dnes málo užívaný), v hovorové řeči zábavu, flám. Pochází ze srbochorvatského mejdan a to z arabského majdán=volné prostranství.
Podle:
Stručný etymologický slovník jazyka českého se zvláštním zřetelem k slovům kulturním a cizím / Josef Holub, Stanislav Lyer. -- 4. vyd.. -- Praha : SPN, 1992. -- 483 s. ; 21 cm

Jazyk, lingvistika a literatura

27.02.2008 11:08

Kamil Jaromír píše:
Úterý 31.07.2018 10:56
Možná , že se ke slovanským jazykům dostalo opravdu z arabštiny nebo ještě starších jazyků, ale v ukrajinštině znamená náměstí. Vlastně sešlost na náměstí.