Chat Ptejte se knihovny

UPOZORNĚNÍ:  Z technických důvodů je od 8. 1. 2018 chat Ptejte se knihovny dočasně mimo provoz. Na obnovení této služby pracujeme. Omlouváme se za způsobené komplikace.

Pokud preferujete pružnější formu komunikace a máte dotaz, který je možné prakticky zodpovědět „na počkání“, můžete své dotazy klást přímo knihovníkovi přes chat. Odpověď na dotaz obdržíte hned, bez čekání.

Pravidla chatu

  1. Služba je určena široké veřejnosti. Pro použití chatu nemusíte být registrováni v příslušné knihovně. 
  2. Prostřednictvím chatu zodpovídáme stručné faktografické a rychlé referenční dotazy. V případě složitějších otázek od nás obdržíte doporučení vhodné literatura (max. 3 tituly). 
  3. Pokud v průběhu komunikace shledáme, že se jedná o náročnější dotaz pro zpracování, upozorníme Vás na tuto skutečnost a dotaz Vám zodpovíme prostřednictvím e-mailu v termínu dvou pracovních dnů. 
  4. V případě, že služba není v daném okamžiku online dostupná, využijte zadání dotazu prostřednictvím úvodní stránky, tj. zadání dotazu podle oboru nebo regionu. 
  5. Knihovník má právo ukončit rozhovor v případě, že se uživatel bude vyjadřovat nevhodně. V případě více zájemců o službu je vyhrazen na každý rozhovor časový limit 15 minut. 


Prostřednictvím chatu se můžete obrátit na následující knihovny:

9:00-12:0012:00-16:00
pondělí

Národní knihovna ČR

Národní knihovna ČR
úterý Středočeská vědecká knihovna v Kladně Národní knihovna ČR
středa

Vědecká knihovna v Olomouci

Národní knihovna ČR
čtvrtek  Národní knihovna ČR Národní knihovna ČR
pátek

Knihovna Antonína Švehly 

-

Hledání v archivu