Znak pro spisovatele a sedláka

Text dotazu

Dobrý den, prosím zda je nějaký znak nebo symbol pro profesi spisovatele a profesi sedláka, jako třeba pro kováře je podkova.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

oficiální znak (symbol) pro profesi spisovatele nebo sedláka jsme nenašli. Dala by se vybrat nějaká neoficiální značka - pro spisovatele třeba pero, kniha, počítač apod. a pro sedláka člověk s kosou, srpem, hráběmi... Jako inspiraci můžete použít obrázky např. na internetu, klíčová slova - symboly, obrázky, znaky profesí apod.

Podle některých náboženství a ezoteriky  je např. pro plodnost = klas; kniha = vědění; brouk = moudrost aj.

Použité zdroje

FROTSCHER, Sven. 5000 znaků a symbolů světa. Podrobný výklad s barevnými ilustracemi. Praha: Grada Publishing, 2008.