zkratka QBFFFC

Text dotazu

Prosím o vysvětlení zkratky QBFFFC. Děkuji.

Odpověď

Ve zdrojích, které jsou dostupné v Národní knihovně ČR jsme bohužel nenalezli zkratku v takovém znění, jak ji uvádíte (QBFFFC).
Slovníky uvádějí pouze zkratky:

q.b.f.f.f.e. (lat.) = quod bonum, felix, faustum, fortunatumque eveniat, což v překladu znamená "ať to dobře, šťastně, zdařile a jak se patří skončí"

Q.B.F.F.F.S (lat.) = Quod bonum, felix, faustum, fortunatumque sit, což znamená "kéž je to k dobru, zdaru, štěstí a požehnání". Touto formulí bývala zahajována úřední jednání, bývala uvedena také jako úvodní pozdravná formule slavnostních listin (např. doktorského diplomu).

Tyto informace jsme čerpali z knih:
Slovník zkratek. 1. vyd. Praha: Encyklopedický dům, 1994. ISBN 80-901647-1-4.

KÁBRT, Jan ... [et al.]. Latinsko-český slovník. 4. vyd. Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1996. ISBN 80-04-26657-6.