Živý řetěz 3. února 1990 v Železné Rudě

Text dotazu

V únoru 1990 zorganizovaly občanské organizace lidský řetěz mezi Železnou Rudou a Bayerisch Eisenstein. Město Železná Ruda chce 20. výročí řetězu připomenout setkáním na hranici. V souvislosti s tím je i dotaz: "Věnovala tehdejší regionální média této události pozornost? Je možno dohledat články a fotografie?"

Odpověď

K této tematice vyšly tyto články:

(ca). Řetěz rukou. Klatovsko. 1990, roč. 31, č. 5 (2.2.1990), s. 1. - sig. 37A38
(pm) Hranice dokořán : desetitisíce účastníků setkání v Železné Rudě. Pravda. 1990, roč. 71, č. 30 (5. 2. 1990), s. 1 a 2 : 1 obr. - sig. 37A97
(hk). V Železné Rudě bez železné opony. Klatovsko. 1990, roč. 31, č. 6 (9. 2. 1990), s. 1. - sig. 37A38

Tato periodika jsou k dispozici po předchozím objednání v elektronickém katalogu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje na http://aleph.svkpl.cz k prezenčnímu studiu v čítárně časopisů SVK PK.