Životopis Williama Saroyana

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je nějaká kniha, ve které je věrohodný životopis spisovatele Williama Saroyana. Potřebuji to na seminární práci do školy a nikde jsem žádnou knihu nenašla. Na internetových stránkách se některé údaje rozcházejí a nevím, které jsou pravdivé.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

zasíláme Vám citaci ze" Školního slovníku světových spisovatelů" autora Pavla Dolejšího, nakladatelství P.Dolejší, 2007 :

Americký spisovatel W.Saroyan se narodil 31.8.1908 ve Fresnu , Kalifornie, zemřel 18.5.  tamtéž.
Narodil se v rodině arménských vystěhovalců. Jako tříleté dítě byl po otcově smrti i se svými třemi nezletilými sourozenci dán do sirotčince.
Prošel různými zaměstnáními (poslíček, telegrafista, poštovní přednosta). Od třicátých let se věnoval literatuře a divadlu. Žil střídavě v Paříži a rodném Fresnu.
Saroyan je autorem řady povídek, románů, divadelních her (přes 100 titulů), psal, jak sám říkal, "anglickým jazykem o americké zemi a o arménské duši".

Anglicky vyšel Saroyanův životopis od Lee Lawrence pod názvem Saroyan : a biography,

[Č.záznamu: 000769960]
 Saroyan : a biography / Lawrence Lee and Barry Gifford.-- 1st California paperback print. Berkeley : University of California Press, 1998. , 338 s.

Záznam (http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000769960&local_base=NKC ) také naleznete   v bázi NKC Národní   knihovny, http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze.