Životopis Bohuše Strusky

Text dotazu

Dobrý den, sháníme informace o spisovateli Bohuši Struskovi a nikde jsme neobjevili ani jeho životopisná data. Známe jen některá jeho díla a víme, že žil na přelomu 19. a 20. století (nejprve na Kralovicku, později na Sedlčansku). Můžete nám v bádání o této osobě pomoci? Velice děkujeme.

Odpověď

bohužel pátrání po Bohuši Struskovi v dostupných publikovaných informačních pramenech bylo bezvýsledné.
Seznam použitých zdrojů:
1. REOS : regionální osobnosti ze západočeského regionu - databáze je dostupná pouze ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje v Plzni 2. ANAL : analytický rozpis periodik - články z regionálních periodik od roku 1992 - databáze je dostupná pouze ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje v Plzni
3. Regionální kartotéky - stati a články z let 1978 - 1992 s regionální tematikou
4. Bibliografie
Bibliografie historickovlastivědné literatury Západočeského kraje z let 1968-1972. Plzeň : Pedagogická fakulta v Plzni; Státní vědecká knihovna v Plzni, 1992. 127 s.
Bibliografie historickovlastivědné literatury Západočeského kraje z let 1973-1977. Plzeň : Pedagogická fakulta v Plzni; Státní vědecká knihovna v Plzni, 1988. 108 s.
KLEISNER, Josef. Bibliografie bibliografií Západočeského kraje 1945-1980. Plzeň : Státní vědecká knihovna v Plzni, 1988. 59 s.
MACÁK, Antonín. Bibliografie historickovlastivědné literatury Plzeňska z let 1901-1960. Plzeň : Západočeské nakladatelství, 1971. 363 s.
5. Monografie vztahující se ke Kralovicku
BUKAČOVÁ, Irena. 800 let Kralovic. Kralovice : MěNV, 1983. 199 s. Dvacet let Okresního muzea Plzeň-sever v Mar. Týnici. Mariánská Týnice, Okresní muzeum, 1972. 65 s.
VOREL, Josef. 450 let Kralovic : 1547-1997. Rabštejn n. Střelou, 1996. 19 s.
6. Periodika
Vlastivědný sborník : čtvrtletník pro regionální dějiny. Muzeum a galerie severního Plzeňska. Kralovice. Exerpované roky 1991-2004.
7. Památník národního písemnictví v Praze
Strahovské nádvoří 1/132
118 38 Praha 1 - Hradčany; e-mail: post@pamatniknarodnihopisemnictvi.cz
Telefon: ústoředna - (+420) 220 516 695; Fax: (+420) 220 517 277
Na této adrese je dostupný průvodce po fondu této instituce:
http://www.pamatniknarodnihopisemnictvi.cz/pruvodce/index.html

Vzhledem k nulovému výsledku pátrání odkazuji na další instituce:

Muzeum a galerie severního Plzeňska
Mariánská Týnice
331 41 Kralovice
telefon / fax:
e-mail: mtynice@iol.cz

Státní okresní archiv Plzeň-Sever se sídlem v Plasích
Stará cesta 558
Plasy
tel. 373 340 611
- součástí tohoto archivu je městský archiv města Kralovice

K orientaci ve sbírkách českých archivů a muzeí slouží tento zdroj:
Archivních fondy v České republice (databáze), která je dostupná na internetu: http://www.mvcr.cz/vozidla/peva/index.php?lang=cs