životopis Blanky Čapkové

Text dotazu

Dobrý den,
chci se zeptat, kde bych našla informace o životopisu Blanky Čapkové, autorky knihy Babi, ty máš nápady. Nemohu nikde nic najít.

Odpověď

Dobrý den,

v databazi Národní autority, kterou buduje Národní knihovna ČR, viz www.nkp.cz, baze AUT, je uvedeno pouze krátké heslo, viz níže

     Zahlavi                Capkova, Blanka, 1955-

     Biograf.udaje   Narozena 26. 2. 1955 v Praze. Mgr., autorka detskych knih.

     Zdroj                    Jeji: Jak jsem dostal segru

     Zdroj                    osobni sdeleni - datum narozeni

Blanka Čapková je autorkou dvou knih pro menší děti, viz bibliografické záznamy v elektronickém katalogu NK ČR, baze NKC - knihy na www.nkp.cz:

Čapková, Blanka, 1955-

Název   Babi, ty máš nápady! / Blanka Čapková ; ilustroval David Böhm

Vydání   1. vyd.

Nakl. údaje   V Praze : Albatros, 2011

Popis (rozsah)   107 s. : il. ; 22 cm

ISBN   978-80-00-02840-8 (váz.)

Další původce   Böhm, David, 1982-

Forma, žánr   * české příběhy * publikace pro děti

Skupina Konspektu   821.162.3-3 - Česká próza

821-93 - Literatura pro děti a mládež (beletrie)

MDT   821.162.3-32

821-93

(0:82-32)

Forma, žánr-angl.   * Czech stories * children's literature

Čapková, Blanka, 1955-

Název   Jak jsem dostal ségru / Blanka Čapková ; ilustrovala Eva Mastníková

Vydání   1. vyd.

Nakl. údaje   Praha : Albatros, 2009

Popis (rozsah)   108 s. : barev. il. ; 21 cm

ISBN   978-80-00-02348-9 (váz.)

Edice   Druhé čtení

Další původce   Mastníková, Eva

Forma, žánr   * české příběhy * publikace pro děti

Skupina Konspektu   821.162.3-3 - Česká próza

 821-93 - Literatura pro děti a mládež (beletrie)

MDT   821-93

(0:82-32)

Forma, žánr-angl.   * Czech stories * children's literature

Další informace se nám o autorce v našich dostupných zdrojích nepodařilo najít. Protože obě knihy vyšly v nakladatelství Albatros, doporučujeme obrátit se na Svaz českých knihkupců a nakladatelů  info@sckn.cz nebo přímo na nakladatelství Albatros Albatros

Odkaz. forma   Albatros nakladatelství

 Albatros Media

Adresa   Na Pankráci 30/1618, 140 00 Praha 4

Telefon   234 633 261

Fax   234 633 262

E-mail   sarka.krejcova@albatrosmedia.cz

URL   http://www.albatrosmedia.cz

Identifikátor   978-80-00

Prof. zaměření   * Fict * Juv * Pict

Datum aktualizace   20120203