zeměpisná poloha Velké Británie

Text dotazu

Prosím,můžete mi zjistit zeměpisnou polohu Velké
Británie. Moc děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den, Velká Británie má zeměpisnou polohu 49°10´ až 60°51´s.z.š. ; 8°34´z.z.d. až 1°47´v.z.d.

Pokud byste chtěl vědet zeměpisné souřadnice jakéhokoli místa ve Velké Británii (a samozřejmě i jinde), na adrese www.mapy.cz stačí zadat název místa a po zvolení GPS se zobrazí poloha zadaného místa.

Souřadnice Velké Británie jsme zjitili v k nize:
* Lexikon zemí světa.[Vydala a zpracovala] Kartografie Praha. 1. vyd.. Praha : Kartografie, 1999. 216, 168 s. : barev. il. a mapy. ISBN 80-7011-604-8.