Země a její konec

Text dotazu

Kdy zanikne planeta Země?

Odpověď

Vážený pane,

S tímto dotazem se obraťte spíše na jinou instituci, myslíte-li jej seriózně, může vám z astronomického a fyzikálního hlediska dát odpověď například pražské planetárium:
PLANETÁRIUM Praha
Královská obora 233
170 21 Praha 7
Tel.: 220 999 001-3
Fax: 233 376 434
http://www.planetarium.cz
planetarium@planetarium.cz.

O zániku země a konci světa je řada hypotéz a my samozřejmě nejsme kompetentní rozhodnout, podle které z nich země skutečně zanikne. Co kdyby to nevyšlo?
Zde jsou některé z nich:
Podle Arthura C. Clarka mniši v jakémsi tibetském klášteře vypočítávají všechna možná boží jména, jakmile sestaví všechna, bude naplněn účel světa a ten zanikne.
(A. C. Clarke, Devět miliard božích jmen, in: A. c. C., Zpráva o třetí planetě, Praha 1982)
Podle Douglase Adamse bude svět zlikvidován při stavbě galaktické dálnice. Kdy k tomu dojde ovšem přesně nevíme.
(D. Adams, Stopařův průvodce po Galaxii, Restaurant na konci vesmíru, Praha 1991)
Ve své době byla velmi populární kniha Camille Flammariona (1842-1925) nazvaná Konec světa (česky např. 1894 a několikrát později), která podrobně a na základě extrapolací tehdejších astronomických poznatků líčí konec světa.