Železnice v Západočeském kraji - trasa Chrást u Plzně - Planá u Mariánských lázní

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych zjistit něco o železnicích v Západočeském kraji, její historii, jak se vyvíjela. Hlavní důraz na trasu Chrást u Plzně - Planá u Mariánských Lázní a Tachov.

Odpověď

Prostřednictvím souborného katalogu ČR

www.caslin.cz jsme nalezli dokumenty, které by mohly Vámi požadované informace obsahovat. Pod jednotlivými dokumenty je vždy uvedeno, ve které knihovně si je můžete půjčit. Pokud pro Vás není ani jedna z níže uvedených knihoven dostupná, obraťte se na svou nejbližší knihovnu, která Vám zprostředkuje zapůjčení titulu přes meziknihovní výpůjční službu. Dále Vám zasíláme odkaz na internetovou encyklopedii wikipedia a krátká zmínka o zachování trati Tachov - Mariánské lázně je na stránkách Společnosti pro veřejnou dopravu. : Železniční trať Praha - Plzeň - Cheb

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelezni%C4%8Dn%C3%AD_tra%C5%A5_Praha_-_Plze%C5%88_-_Cheb

Společnost pro veřejnou dopravu

http://www.spvd.cz/?p=cz/marianskelazne/marianskelazne.html&m=cz/marianskelazne/menu_marianskelazne.html

Publikace

1. Omelka, Vladimír. 130 let trati Plzeň - Cheb. Plzeň : Obchodně provozní ředitelství Plzeň,2002. -- 91 s. : il.

ABE311 [Národní technické muzeum Praha] -- sign. A51458

2. Ringer, Vladimír. Století železnic : Dějiny dopravy na koleji. Praha : K. Synek, 1938. -- 214 s., příl. -- (Světové dějiny techniky ; 2)

ABA001 [NK ČR Praha]

CBA001 [Jihočeská vědecká knihovna České Budějovice]

ABB036 [AV ČR - Historický ústav Praha] -- sign. D 12.053

UOG001 [Městská knihovna Ústí nad Orlicí]

3.

Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro r. 1928. 9. ročník

Praha : Min. železnic, 1928

ABA001 [NK ČR Praha]

Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1926. VII. ročník

Praha : Min. železnic, [1926]

ABA001 [NK ČR Praha]

Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1927. 8. ročník

Praha : Ministerstvo železnic, 1927

ABA001 [NK ČR Praha]

Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1928. IX. ročník

Praha : Ministerstvo železnic, 1928

ABA001 [NK ČR Praha]

Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1929. X. ročník / redakcí ministerstva železnic

Praha : Ministerstvo železnic, 1929

PNA001 [Studijní a vědecká knihovna Plzeň]

Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1929. X. ročník / Redakcí ministerstva železnic ... Praha : Ministerstvo železnic, 1929

ABA001 [NK ČR Praha]

Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1930/31. XI. ročník / Redakcí ministerstva železnic ... Praha : Ministerstvo železnic, 1930

ABA001 [NK ČR Praha]

Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1931/32. XII. ročník

Praha : Ministerstvo železnic, 1931

ABA001 [NK ČR Praha]

Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1932/33. XIII. ročník

Praha : Ministerstvo železnic, 1933

ABA001 [NK ČR Praha]

Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1933/34. XIV. ročník

Praha : Ministerstvo železnic, 1933

ABA001 [NK ČR Praha]

Rešerše

Pokud máte zájem o rešerši na toto téma - placenou službu - lze ji objednat písemně nebo prostřednictvím WWW formuláře, případně odesláním vyplněné objednávky ve formátu RTF e-mailem na adresu:

reference@stk.cz. Zpracování kratších rešerší, kde zákazník souhlasí s platbou v hotovosti při osobním vyzvednutí rešerše, lze dohodnout i telefonicky.

http://www.stk.cz/referencni_sluzby.html

.