Zdroje pro práci na téma využití hub

Text dotazu

Dobrý den, píši práci na téma využití hub, sháním vhodnou literaturu. Zajímá mě využití a účinky, jak v historii tak v součastnosti. Mimo jiné i otravy (statistiky a jiné), ale i texty o houbách jako celku i houbách mikroskopických.

Odpověď

Dobrý den !

Posílám přehled vybrané literatury k tématu :

100 a 1 jídel z hub a na houbách / Oldřich Kosek

Anglie je na houby : o houbaření v Anglii a jinde : 93 jedlých hub, 108 kulinářských receptů / Benjamin Kuras

Acta hygienica, epidemiologica et microbiologica. Příloha č. 2/1998, Metodický postup dezinfekce mikroskopických hub v pracovním a životním prostředí člověka / J. Paříková

Antibiotické účinky hlívy zkomolené (Pleurotus mutilus FRIES) / N. Hejtmánková-Uhrová

Antibiotiká z húb izolovaných z trópov / Zoltán Baráth

Báječný svět hub : o krásných houbách, nadšených houbařích a českém vítězství / Jiří Kamen

Biodiverzita rostlin a hub, původ a příčiny jejich proměnlivosti, dynamika populací, společenstev a ekosystémů : výzkum směřující k rozvoji Průhonického parku, národní kulturní památky / Botanický ústav AV ČR

Biologie : prokaryot, nižších a vyšších rostlin, hub / Jan Jelínek.

Bionomie, rozšíření a hospodářský význam chorošovitých hub z rodu rezavec - inonotus karat / Alois Černý

Červená kniha ohrožených druhů rostlin a hub lužních lesů Biosférické rezervace Dolní Morava / Radomír Řepka a kolektiv

Dodatky ku fauně českých hub sladkovodních : studie faunistická / Podává František Petr

Ekologie mykorrhiz a mykorrhizních hub : imise a mykorrhiza.

Houbařův průvodce : základní kniha (nejen) o sbírání hub : včetně receptů na houbové speciality / Robert Brinda

Houbová jídla : 228 jídel a příprav hub s mnohými praktickými přídavky / napsala Hana Dumková

Houby : 220 dobrých receptů na úpravu hub / Radka Hrevušová ; fotografie Vladimír Doležal

Houby jedlé a jedovaté : prostonárodní popsání všech u nás se vyskytujících hub jedlých a jedovatých : s přídavkem rychlé pomoci při otrávení houbami / dle nejlepších pramenů vzdělal Em. V.

Houby jedlé a jim podobné jedovaté : podrobné popsání důležitějších druhů hub, četné předpisy jich připravování a pěstování. díl II. / dle vlastní zkušenosti s použitím čelných pramenů napsal Jan Bezdě

Houby, které doporučujeme sbírat ; Houby doplňkem stravy člověka : Pozor na sušené houby ; Čmelák hlasatel jara ; V čem spočívá hodnota hub ; Zajímavosti o houbách : Život, pěstování, kuchyň atd. ; Organisace našeho houbařství / František Smotlacha

Identifikace a kvantifikace hub rodu Fusarium v obilkách kukuřice a ječmene pomocí metody založené na qPCR : certifikovaná metodika / Martin Kmoch ... [et al.]

Isolace hub z vosích hnízd / Silvestr Prát

Jak žíti dlouhý život : (Makrobiotika) (F. Navrátil) / František Navrátil, Vladislav Mladějovský, Antonín Wiesner ; P. Šebestian Kneipp a jeho léčení : (V. Mladějovský) ; Význam zeleniny, hub a ovoce ve výživě zdravých i nemocných : (A. Wiesner)

Jedlé houby : praktické pokyny pro bezpečný sběr nejobecnějších jedlých hub / napsal Josef Lešek

Karlštejnské smrčiny jako životní prostředí hub : VII. celostátní seminář "Ochrana hub a jejich životního prostředí" : 20.6.1985, Praha : sborník referátů / redakce Svatopluk Šebek

Když jsem šel z hub, ztratil jsem zub-- [hudebnina] / slova Vilda Sýkora ; hudba Jar. Jankovec

Katalog kultur hub : Zygomycetes, Ascomycetes, Basidiomycetes, Deuteromycetes ; sest. Ludmila Marvanová

Klíč k určování hub čeledi Hysteriaceae / Karel Dolejš ; ilustrace [autor]

Klíč k určování hub čeledi Lophiaceae / Karel Dolejš

Klíč k určování našich hub hřibovitých a bedlovitých : Agricales agaricalium europaeorum clavis dichotomica / Fabritius N. Buchwald, Albert Pilát

Klíč k určování nižších rostlin tajnosnubných : úvodem do prvého poznání mechů, jatrovek, řas i hub a pro praktika škol středních a odborných / napsal Josef Podpěra
Konservace hub se zřetelem k potravním předpisům a pro vývoz / ing. František Hruška

Kultivace a antibiotická aktivita mykorrhizních hub / Václav Šašek

Léčivé a zrádné síly hub / Jiří Baier ; [ilustrace Barbora Janů]

Magické houbičky : kulturní historie kouzelných hub / Andy Letcher ; [přeložila Klára Hofštetrová]

Metodický postup dezinfekce mikroskopiských hub v pracovním a životním prostředí člověka : (určeno pro pracovníky HS a odborné pracovníky DDD) / [kolektiv autorů: J. Paříková

Metodika biologické ochrany rostlin s využitím hub rodu Clonostachys : certifikovaná metodika / [Eliška Ondráčková

Metodika detekce hub Penicillium expansum, Monilia fructigena, Botrytis cinerea a Neofarbraea alba pomocí multiplex PCR / Taťána Sumíková, Ludmila Gabrielová, Martin Žabka

Metodika hodnocení odolnosti kmenů hub rodu Pleurotus vůči houbám z rodu Trichoderma / David Novotný a Ivan Jablonský

Metody studia taxonomie hub] / odb. red. A. Rottová

Mikroflora průmyslově pěstovaných hub [rukopis] / Nguyen thi Chinh.

Monitoring přirozeného výskytu entomopatogenních hub v půdních ekosystémech [rukopis] = The monitoring of natural occurence of entomopathogenic fungi in soil ecosystems : disertační práce / Petr Horňák ; školitel disertační práce Zdeněk Landa

Monitoring výskytu autochtonních kmenů entomopatogenních hub a jejich využití v integrované ochraně rostlin / Jan Kubíček ; vedoucí práce Zdeněk Landa

Monografie českých hub hřibovitých : [Boletineí] / Zprac. Dr. František Smotlacha

Možnosti ovlivnění metabolismu základních živin obsahovými látkami vybraných taxonů hub : disertační práce / Vladimír Chobot

Mykologia : měsíčník pro pěstování a šíření znalosti hub po stránce vědecké i praktické : orgán československého klubu mykologického v Praze

Mykologický sborník : časopis čs. houbařů

Mykorhizní symbióza : o soužití hub s kořeny rostlin / Milan Gryndler

Mykotoxiny hub rodu Fusarium na ječmeni a pšenici a ochrana proti nim / Josef Hýsek

Nabídka kmenů. Katalog kultur hub         Marvanová, Ludmila

Naše houby : [78 druhů nejsbíranějších jedlých a nejnebezpečnějších jedovatých hub] / Josef a Marie Erhartovi

Naše houby : kritické druhy našich hub. 2 / Albert Pilát, Otto Ušák ; [illustrations Otto Ušák]

Naše jedlé houby : Sbírka nejlepších předpisů úpravy jedlých hub v domácnosti a kuchyni. Poučení o výživnosti, rozpoznání, sbírání, nakládání a sušení hub / S použitím receptů předních praktiků kuchařských usp. a vlastními zkušenostmi doplnil Václav Soukup

Návod pro sbírání hub : výnos C.k. ministerstva osvěty a vyučování ze dne 16. dubna 1916 č. 10741

Nejzajímavější a běžné léčivé druhy hub [grafika] : 8. září 2010 v kavárně Regionálního muzea Mělník / přednášející Jiří Baier

Nové dodatky ku fauně českých hub sladkovodních / Sespal František Petr

O antibakteriálním účinku agropyrenu / V. Dadák a L. Skurský.

O některých fysiologických podmínkách rozplozování u hub / podává Ladislav Čelakovský ml.

O variabilitě spor vyšších hub / Jan Nečásek

O zbytcích hub z české pánve palaeozoické / podává Filip Počta

Ottova encyklopedie hub / Ladislav Hagara

Pěstování a využití hub : (studijní zpráva)         Smotlacha

Pěstování hub ve velkém i v malém / Ivan Jablonský, Václav Šašek

Pěstování žampionů a jiných hub v malém i velkém / Jan Macků

Pigmentace houby Ceratostomella pilifera Fries a její závislost na dusíkaté výživě / Zd. Laštůvka a L. Scháněl

Pozoruhodný svět hub / Jaroslav Malý, Radomír Socha

Praktické využití hub a houbám podobných organismů v potravinářství, zemědělství, lékařství a průmyslu / Barbora Mieslerová, Michaela Sedlářová, Aleš Lebeda

Proč někdy vyšší houby vytvářejí najednou spousty plodnic, plodnice obrovské a pod. : [pozoruhodné projevy pudu po zachování rodu u vyšších hub] F. Smotlacha

Přehled československých hub : úvod do studia našich hub / Rudolf Veselý, František Kotlaba, Zdeněk Pouzar

Přehled hub střední Evropy / Jan Holec, Antonín Bielich, Miroslav Beran

Přírodopis hub : s četnými barevnými, umělecky věrně podle přírody provedenými obrazy nejhojněji se vyskytujících jedlých, podezřelých i jedovatých hub / český text podle E. Michaela

Příspěvky k poznání nižších hub. VI., Nová Saprolegniacea / Bohumil Němec

Příspěvky k poznání nižších hub. V., Anisomyxa Plantaginis n. g. n. sp. / napsal Bohumil Němec

Příspěvky ke studiu hub hřibovitých / F. Smotlacha

Laboratorní pokus o zužitkování hub v lihovarství : Určování škrobu ve tružinách bramborových] / Ing. Dr. Techn. Václav Vilikovský

Receptář jídel z pěstovaných hub / Sest. Ivan Jablonský

Revise jedlosti některých druhů hub / Václav Sak

Rozmanité využití hub v kuchyni po celý rok / [František Kopečný]

Rozšiřování hub mravenci / Karel Cejp

Sběratel hub / František Filsak

Sběratel hub : illustrovaný klíč k bezpečnému poznání hub pro každého / napsal Otakar Matoušek a Vlasta Albrechtová

Sbírka nejdůležitějších jedlých, podezřelých a jedovatých hub : ve věrných vyobrazeních na 12 tabulích v barvotisku / sestavil a původně popsal Bedř. V. Lorinser

Sekundární metabolity vláknitých entomopatogenních hub s imunomodulačním účinkem a jejich význam v patogenezi : Doktorská disertační práce / Vladimír Maťha

Seznam druhů hub, popsaných A. C. J. Cordou s udáním originálních exemplářů, které jsou uloženy v herbáři Národního Musea v Praze/ A.Pilát

Současný stav, využití moderních metod a perspektivy studia rodu Penicillium = Present state, modern methods and perspectives in Penicillium study : sborník referátů přednesených na semináři sekce pro studium mikroskopických hub České vědecké společnosti pro mykologii při AV ČR dne 9. června 1994 v Praze ; eds. Alena Kubátová , Karel Prášil

Společenstva mikroskopických hub v jeskynních prostorách využívaných pro speleoterapii / Kamila Hajdušková

Studie entomofytních hub rodu Beauveria Vuill. a pokusy s jejich umělou infekcí / Olga Javůrková-Fassatiová

Studium bachorových hub / Katka Novozámská ; Josef Škarda ; Československá akademie věd

Studium interakcí hub rodu Fusarium s Trifolium pratense L. a Medicago sativa L. : Doktorská disertační práce / Jan Nedělník ; Škol. Slavoj Vaverka

Studium interakcí potenciálně patogenních hub s antifungálními látkami a faktorů ovlivňujících stanovení parametrů citlivosti in vitro / Vladimír Buchta ; Zdeněk Urban ; Akademie věd České republiky

Technologie velkoobjemové produkce vláknitých hub a jejich metabolitů s využitím v ochraně rostlin = Large scale production technologies of filamentous fungi their secondary metabolities and its use in plant protection / Josef Satke ; vedoucí disertace Josef Zvára

Teoretické a praktické otázky ochrany hub : sborník referátů, přednesených na V. semináři "Ochrana hub a jejich životního prostředí", konaném dne 21. června 1983 v Praze / Svatopluk Šebek (editor)

Úkoly mykofloristiky a mykocenologie v ohrožených ekosystémech přírody ČSSR : sborník referátů, přednesených na IV. semináři "Ochrana hub a jejich životního prostředí", konaném dne 19. května 1982 v Praze / Svatopluk Šebek (editor)

Vaříme z exotických a léčivých hub : žampiony, hlíva, šiitake, ucho Jidášovo, polnička, límcovka, penízovka / Ivan Jablonský

Velká kniha o houbách : podrobný průvodce světem hub, bohatá fotografická dokumentace a 100 původních receptů / Peter Jordan a Steven Wheeler

Vliv patogenity půdních hub a infekčního tlaku na účinnost prostředků biologické ochrany rostlin : disertační práce / Jana Brožová ; školitel Pavel Ryšánek ; odborný konzultant Josef Hýsek

Vliv teploty na životní procesy rostlin, na růst a tvorbu oxydačních enzymů hub / Jindřiška Kučerová

Výroba hub : Kurz pro pěstitele žampiónů a jiných druhů hub / M. Staněk. 2. část,Technologie výroby žampiónů - část všeobecná

Využití entomopatogenních a mykoparazitických hub v ochraně sazenic rychlené zeleniny a okrasných květin / Bohatá, Andrea ; vedoucí disertace Zdeněk Landa

Využití jehlic hub pro stratigrafické členění neogenu Moravy [rukopis]

Výzkum a ochrana hub v přírodních rezervacích : sborník referátů ze společného semináře sekce pro ochranu hub a jejich životního prostředí a sekce pro mykofloristiku a mykocenologii Čs. vědecké společnosti pro mykologii při ČSAV spolu s odbornou skupinou pro otázky mykorrhiz a lesnické mykologie při ČV lesnické společnosti ČSVTS, konané dne 2. 7. 1989 v Praze. 1 / redaktoři Jan Kuthan, František Kotlaba

Význam hub v přírodě / Josef Velenovský

Význam zeleniny, hub a ovoce ve výživě zdravých i nemocných / Antonín Wiesner

Základy fylogeneze hub, nižších a vyšších rostlin / František Dvořák.

Zeměpisné rozšíření hub v Československu : sborník referátů na 4. pracovní konferenci československých mykologů v Opavě 2.-5. září 1969 / uspořádali Karel Kříž a Jiří Lazebníček

Použité zdroje

Souborný katalog Národní knihovny