zaměstnávání osob zdravotně postižených

Text dotazu

Jakou častku si může odpočíst z daně
zaměstnavatel za zaměstnávámí osoby tělesně postižené s těžším
postižením.Děkuji.

Odpověď

Slevy na dani z příjmu právnických osob  dle § 35  Zákona o daních z příjmů:
a) částka 18 000 Kč za každého zaměstnance se zdravotním postižením a poměrná část z této částky, je-li výsledkem průměrného ročního přepočteného počtu těchto zaměstnanců  desetinné číslo
b) částka 60 000 Kč za každého zaměstnance s těžším zdravotním postižením a poměrná část z této částky, je-li

výsledkem průměrného ročního přepočteného počtu těchto zaměstnanců  desetinné číslo