Zadie Smith - O kráse

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda by se k dostání nedala sehnat nějaká sekundární literatura, která by pojednávala o román O kráse, případně charakteristické znaky jeho autorky Zadie Smith, nebo obecně se věnovala současným anglickým prozaikům. Velmi děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
vyhledat literaturu (i sekundární) ke školní práci je součástí úkolu, který jste dostal zadaný. Služba Ptejte se knihovny úkoly nevypracovává, viz http://www.ptejteseknihovny.cz/zadani-dotazu:
"Referáty a otázky ke zkouškám
Nežádejte od nás, abychom vypracovali vaše referáty, úkoly a jiné školní úlohy, taktéž nezodpovídáme otázky různých kvízů a testů. Rádi vám ukážeme, jak vyhledat literaturu k danému tématu, uvedeme základní tituly z našich fondů, ale nečekejte více."

K  vyhledání sekundární literatury je možno použít např. zdroje Národní knihovny ČR, elektronický katalog  (báze NKC)  nebo článkovou bibliografii ANL a ANL+ z portálu JIB. Vše je volně přístupné na www.nkp.cz z první strany webu.
Dalším zdrojem může být i předmluva nebo doslov přímo v knize (SMITHOVÁ, Zadie. O kráse. Praha: nakladatelství BB/art, 2006. ISBN 80-7341-927-0.)
Na ukázku Vám posíláme několik bibliografických záznamů článků, které se týkají Vámi sledovaného díla a autorky. Další můžete vyhledat v doporučených databázích pomocí klíčových slov.

Nazev                Zadie / Nora Grundova
Zdroj. dokument      Patek Magazin LN, ISSN 0862-5921 Roc. 19, c. 40 (20061006), s. 36-41 19:40

Nazev                Zadie Smith : Rushdie v suknich / Petra Smitalova
Zdroj. dokument      Instinkt, ISSN 1213-774X Roc. 5, c. 28 (20060713), s. 62-63 5:28

Nazev                Zadie Smithova / Michal Komarek
Zdroj. dokument      Reflex, ISSN 0862-6634 Roc. 18, c. 25 (20070621), s. 72-74 18:25

Nazev                Zadie Smithova : mlada, krasna, uspesna / Richard Olehla
Zdroj. dokument      Mlada fronta Dnes, ISSN 1210-1168 Roc. 17, c. 211 (20060909) 17:211
Zdroj. dokument      Kulturni Scena S. D/5
Poznamka             Rubrika: Knihy

Nazev                Nehledejte porad ty vase koreny! / Olga Vlckova
Zdroj. dokument      Reflex, ISSN 0862-6634 Roc. 14, c. 48 (20031127), s. 59 14:48
Odkazy               http://full.nkp.cz/nkdb/view/mkdoc.asp?p1=RX2003112700005000 - Plny text
Poznamka             Rubrika: Labyrint kultury

Nazev                Platno bez bilych mist / Jana Matejkova
Zdroj. dokument      Tvar, ISSN 0862-657X Roc. 18, c. 21 (20071213), s. 20 18:21

http://cs.wikipedia.org/wiki/Zadie_Smithov%C3%A1