Z poezie Konstantina Biebla

Text dotazu

Prosím o informaci, zda nevíte, kdo napsal a jak se jmenuje báseň která končí nějak tak "kolik pytlů kávy, kolik kakaových bobů(asi je přiváženo) ženě,která jak básník říká pije jeden šálek kávy denně" atd. Myslela jsem že je to báseň Konstantina Biebla z cest po Jávě ale nenašla jsem to. Mnohokrát děkuji, budete-li mi moci odpovědět.

Odpověď

Dobrý den,

podle úryvků básně, které uvádíte, by se mohlo jednat o báseň:

Konstantin Biebl, JAVANKA (1949)

Z výboru básní Konstantina Biebla Zrcadlo času (Klub čtenářů, Odeon 1985)