William James: Pragmatismus

Text dotazu

Dobry den, bylo by mozne zaslat mi informace o ceskych vydanich knihy Pragmatismus. Nove jmeno pro stare zpusoby mysleni? Autorem knihy je William James.

Odpověď

Dobrý den, podle veškerých bibliografií a katalogů vyšel Pragmatismus česky dvakrát (r. 1918 a 2003). Dále uvádíme údaje o obou vydáních.

Pragmatism : nové jméno pro staré způsoby myšlení : populární přednášky o filosofii / William James ; přel. Josef Špaček. -- Praha : Jan Laichter, 1918. -- XXIV, 205 s. : obr. příl. ; 8°

Pragmatismus : nové jméno pro staré způsoby myšlení / William James ; [z anglického originálu ... přeložil Radim Bělohrad]. -- Brno : Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), 2003. -- 150 s. ; 21 cm

Prameny:
Uvádíme zdroje, kde můžete podobné údaje ověřovat. NK ČR je příjemcem povinného výtisku všech publikací vydaných na území ČR, tedy její katalogy lze využít také jako bibliografický zdroj.

Báze NK ČR (NKC, ČNB) - http://sigma.nkp.cz/F/,

naskenované katalogy Katif (http://katif.nkp.cz/) - generální katalog I, II.