Washington D.C.

Text dotazu

Prosím vysvětlit co znamená Washington D.C., přesně co znamená: Distict of Columbia.

Odpověď

District of Columbia (D.C.) značí federální území v USA s hlavním městem Washingtonem. Rozloha 174 km2, počet obyvatel 607 000 (1990). Vytvořeno roku 1791 jako neutrální území ve státech Maryland a Virginie. Od roku 1878 spravováno pod dohledem prezidenta a kongresu USA. Znamená to, že hlavní město tvoří samostatné území podřízené přímo výkonné moci státu.
Informace čerpány z:
Všeobecná encyklopedie v osmi svazcích. Vyd. 1.. Praha : Diderot, 1999. 8 sv. : il., mapy, portréty a plány Masarykův slovník naučný : lidová encyklopedie všeobecných vědomostí. Praha : Československý kompas, 1925-1933. 7 sv. : il.