Vzdělávání pracovníků ve státní správě

Text dotazu

Podklady pro bakalářskou práci zaměřenou na vzdělávání zaměstnanců ve státním sektoru

Odpověď

Dobrý den,

pro dohledání základní literatury k tématu "Vzdělávání zaměstnanců ve státním sektoru" jsme použili online katalog Národní knihovny a Souborný katalog ČR (obsahuje záznamy titulů z většiny českých knihoven). Katalogy najdete na adrese http://aleph.nkp.cz/F/.

Níže uvádíme příklad knih a sborníků z konferencí, které jsou v dispozici ve fondu Národní knihovny ČR.

"Quo vadis, vzdělávání ve veřejné správě?": sborník z mezinárodní vědecké konference: Vzdělávací středisko Institutu pro veřejnou správu Praha v Benešově 10.-11. listopadu 2016 [CD-ROM]. Praha: Institut pro veřejnou správu Praha, 2017. ISBN 978-80-86976-37-2.

* JEDINÁK, Petr. Hodnocení pracovního výkonu II: hodnocení, vzdělávání a rozvoj zaměstnanců ve státních organizacích: koncepce řízení výkonu služby příslušníků Policie České republiky: výzkumy k dané problematice. Vydání: první. Praha: Policejní akademie České republiky v Praze, 2016. 214 stran. ISBN 978-80-7251-459-5.

* Rozvoj lidských zdrojů ve veřejné správě: sborník příspěvků z konference: X. konference Olomouc 3-5. září 2008. 1. vyd. Olomouc: Univerzita Palackého v Olomouci, 2008. 78 s. ISBN 978-80-244-2107-0.

* TRYKAR, Luděk. Služební poměr státních zaměstnanců. Vyd. 1. Praha: Leges, 2008. 170 s. Teoretik. ISBN 978-80-87212-05-9.

* Vzdělávání ve veřejné správě: XI. vědecká konference: 19. listopadu 2015. První vydání. Praha: Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů, 2015. 64 stran. ISBN 978-80-86747-37-8.

Diplomové práce jsou dostupné online v digitálních depozitářích příslušných univerzit a pro dohledání stačí klíčová slova zadat do internetového vyhledávače.

* BŘEZÍKOVÁ, Eva. Vzdělávání úředníků veřejné správy: teorie a praxe [rukopis]. 2008. 87 l. - diplomová práce, Masarykova univerzita, Katedra veřejné ekonomie https://is.muni.cz/th/75991/esf_m/Diplomova_prace.pdf

* VÍTKOVÁ, Ivana. Vzdělávání úředníků ve veřejné správě [rukopis].  2010. 119 l. - diplomová práce, Univerzita Palackého, Katedra sociologie a andragogiky https://theses.cz/id/w26sp8/102789-429784585.pdf

* MAKOVSKÁ, Markéta. Problémy dalšího vzdělávání úředníků veřejné správy v ČR [rukopis]. 2010. 115 l. - diplomová práce. Univerzita Karlova, Katedra veřejné a sociální politiky https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/25870/DPTX_2008_1_11230_JDIP01_197966_0_82392.pdf?sequence=1

Dále na adrese http://aleph.nkp.cz/F/ naleznete katalog ANL - články v českých novinách, časopisech a sbornících od r. 1991. Příkladem uvádíme:

* HAVRLÍKOVÁ, Pavla a ZUKAL, Jiří. Vzdělávání pracovníků státní správy v evropských záležitostech. Ekonom, 1998, 42(38). Integrace České republiky do Evropské unie (22) [příloha], s. III-V. ISSN 1210-0714.

* HUTAR, Zbyněk a DRAŠNAR, Václav. Vzdělání a státní správa: V Evropské unii panují protichůdné názory. S '95, 1995, 6(21), s. 8-9. ISSN 1213-6565.

* NĚMEC, Vladimír. Systémy, požadavky a obsah vzdělávání pro státní správu. Státní správa a samospráva, 1995, 6(45), s. 12-13.

* RÝZNAR, Ladislav. Možnosti vzdělávání státní administrativy: Programy musí splňovat hlediska atraktivnosti a erudovanosti. Veřejná správa, 2000, 11(4), s. 27-28. ISSN 1213-6581.

* CHUM, Jiří. Nejde o tituly, ale o skutečné vzdělání: odborná příprava úředníků. Veřejná správa, 2014, 25(10), s. 12-14. ISSN 1213-6581.

Informace o vzdělávacích kurzech je možné dohledat například v online dostupných Andragogických novinách http://petrotahal.cz/clanky/andragogicke-noviny-1/historie-andragogickych-novin-1/ či na stránkách Institutu pro veřejnou správu, který zajišťuje vzdělávací kurzy širokého spektra: http://www.institutpraha.cz/nabidka-kurzu/.