Význam slova zavádějící, zavádění

Text dotazu

Jaký je význam slova zavádějící, zavádění.

Odpověď

Dobrý den,

dle Příručního slovníku jazyka českého má slovo „zavádět“ mnoho významu, mj.:
-          vedením  někoho nebo něco dostávat na nějaké místo, vedením určovat směr pohybu někoho nebo něčeho, doprovázet
-          vymezovat, řídit něčemu směr a cíl pohybu, působit, aby něco někudy procházelo
-          působit, že se někdo odchýlí od správného směru nebo cíle, být příčinou, že se někdo ocitne v nepříznivém postavení, svádět někoho
-          zakládat, zřizovat něco, vyvíjet úsilí o dobrý chod něčeho
-          dávat popud, aby se něco začalo používat nebo uskutečňovat, uvádět někam něco nového
-          usilovat o uplatnění, uznání, uskutečnění něčeho
-          činit něco obecně platným

Zdroj:

Příruční slovník jazyka českého. Praha: Statni nakladatelství : Školní nakladatelství : SPN, 1935-1957.