Význam slova píce

Text dotazu

Přesný význam slova PÍCE - krmení pro koně?

Odpověď

Dobrý den,

píce je krmivo pro domácí zvířata, především skot. Naučný slovník zemědělský přibližuje pojem "píce" takto:

"píce je krmivo získané z pícnin, tj.zpravidla z krmiv objemných. Jsou to zejména traviny, luční a pastevní porosty, jeteloviny, obilniny, čirok, kukuřice, slunečnice, krmná kapusta a další; tato krmiva se zkrmují ve stavu zeleném, sušeném nebo silážovaném. Jako píce se někdy ne dost přesně označují také řepné skrojky, cukrovarské řízky a krmné okopaniny v čerstvém nebo silážovaném stavu, krmná sláma, plevy a jiná balastní krmiva."

(Naučný slovník zemědělský. [díl] 6: P. 1. vyd. Praha : SZN, 1976. s.226.)