pel - význam slova

Text dotazu

Dobrý den.
 Mohli by jste mi dát definici slova pel.Co to přesně je.
 Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

zasílám vysvětlení slova pel: dle Slovníku spisovného jazyka českého - pyl,
pel:
1. pyl - jemný, zpravidla žlutavý prášek v prašníku rostlin
2. pyl - velmi jemný prášek na povrchu něčeho; poprašek  připomínající
ojínění
3. knižně - pel: nádech, stopa, náznak (např. pel panenské nevinosti,
čistoty; pel mládí, krásy; pel novosti; pel krásného okamžiku)

Citováno z: Slovník spisovného jazyka českého. [Díl] 2, N-Q.  zprac. kol. ;
Ved. kol. Bohuslav Havránek.  1. vyd. Praha : ČSAV, 1964. 1191 s.