význam slova linie

Text dotazu

Jaká je obecná, přesná, stručná a jasná definice slova LINIE???
Vím co je to fronta a dermakace.

Odpověď

Dobrý den,

podle Akademického slovníku cizích slov je slovo linie vykládáno následovně:

"Linie - 1. skutečná nebo myšlená čára; co je nebo může být čarou naznačeno: vést linii podle pravítka; hraniční, demarkační linie; bojová obranná linie. 2. rys, obrys: linie boků, hlavy; módní linie; ostré linie (v tváři). 3. trať, spoj, linka. 4. směr, postup, vývoj, ráz; co (zásadní) směr, postup vývoj ráz určuje, (hlavní) směrnice: politická linie; vzestupná, vývojová linie. 5. zemědělský význam: větev rodu

Použitá literatura:

PETRÁČKOVÁ, Věra a kol. Akademický slovník cizích slov: [A-Ž]. 1. vyd. Praha: Academia, 1997. 834 s. ISBN 80-200-0607-9.