Význam slova BOOM

Text dotazu

Rad bych znal odpoved na otazku co je BOOM v zivotnim cyklu firmy. Pripadne sirsi vyznam slova v oblasti managementu nebo ekonomie.

Odpověď

BOOM = náhlý rozmach, vzestup, konjunktura; vrcholová fáze hospodářského cyklu, charakterizovaná vzestupem hosp. činnosti. Někdy i označení pro pozitivní vývoj jednotlivých hosp. úseků (průmyslový boom, investiční boom). V burzovní terminologii  náhlý vzestup kurzů na burze.

                                                                                             (in: Všeobecná encyklopedie ve čtyřech svazcích)

Doporučená literatura:

Dědina, Jiří: Management a organizační chování. Praha, Grada publishing 2005.

Lukeš, Martin - Nový, Ivan: Psychologie podnikání. Praha, Management Press 2005.

Synek, Miloslav: Podniková ekonomika. Praha, Beck 2000.

Synek, Miloslav: Manažerská ekonomika. Praha, Beck 2003.

Veber, Jaromír: Management - základy, prosperita, globalizace. Praha, Management Press 2000.

 http://www.fondshop.cz/index.asp?id=27&action=p_komodity