význam přísloví

Text dotazu

Význam přísloví - strom se pozná po ovoci

Odpověď

Dobrý den,

Význam přísloví "Strom se pozná po ovoci": dobří lidé dělají dobré věci a špatní lidé provádějí špatnosti. Podle toho, co kdo dělá, se nejlépe pozná, jaký je. Podobná přísloví:

* jaký pán, takový krám

* jablko nepadá daleko od stromu

* jak se  do lesa volá, tak se z lesa ozývá

* není všechno zlato, co se třpytí

* zdání klame

Zdroj: KUKAL, Petr. Povídání a hry s českými příslovími: pro děti od 6 do 10 let. Vyd. 1. Praha: Grada, 2007. 117 s. Výchova a vzdělávání. ISBN 978-80-247-1820-0.